Magistrát má nový videopořad s názvem Pražská zastavení

20. duben 2021  Redakce   Praha  876 zobrazení  315 slov

Pod názvem Pražská zastavení připravil pražský magistrát nový nepolitický videopořad. Jedná se o sérii videí z míst v metropoli, která jsou většinou známá, ale ne všechna běžně přístupná.

Pohled na Václavské náměstí. Foto MediaShowPohled na Václavské náměstí. Foto MediaShow

Pořad má za cíl propagovat hlavní město a udržovat pozitivní obraz úřadu v očích veřejnosti. První pilotní díly se věnovaly historii a současnosti budov, ve kterých pražský magistrát sídlí - Nové radnici, Škodovu paláci a Rezidenci primátora. Prvních pět videí pro magistrát natočila společnost BOKI PRODUCTION za cenu 75 800 korun bez DPH. V natáčení dalších dílů chce magistrát letos pokračovat

Reklama

Videa vznikají primárně pro Facebook a YouTube kanály hlavního města a jsou i ve variantách s českými a anglickými titulky. Magistrát ale pořad využije i pro další propagační účely - aktuálně například v odpočinkové části Metropolitního očkovacího centra.

V každém dílu je hostem zaměstnanec úřadu, příspěvkové organizace či podobné instituce. O Rezidenci primátora hovoří jako host vedoucí oddělení protokolu Martin Churavý, o Škodově paláci vedoucí oddělení technického Lukáš Stránský a historik, archivář a bývalý ředitel Archivu hlavního města Prahy Václav Ledvinka.

V pořadu o Nové radnici pak vystupuje ředitel odboru volených orgánů David Lísal. V dalších dílech by se chtěl pražský magistrát věnovat odlehčenou formou například registru vozidel, podzemí Staroměstské radnice, veřejnému osvětlení nebo náplavkám.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x