Masarykovo nádraží v Praze zezelená. Představena byla nová podoba

25. listopad 2020  Redakce   Praha  892 zobrazení  301 slov

Masarykovo nádraží čeká na generální rekonstrukci v souvislosti s výstavbou developerského projektu v ulici Na Florenci. Ty by měla probíhat v letech 2022 až 2026.

Vizualizace nové podoby Masarykova nádraží v Praze. Reprofoto: Správa železnicVizualizace nové podoby Masarykova nádraží v Praze. Reprofoto: Správa železnic

Správa železnic představila svoji aktualizovanou vizi budoucí podoby pražského Masarykova nádraží. Nové video s vizualizací zveřejnila na svém YouTube kanále.

Reklama

Velkou změnou oproti předchozím plánům je velká zelená plocha, která vyroste nad částí nástupiště.

Parková plocha vznikne nad částí přístřešků nástupišť, zejména v části k ulici Na Florenci.  Důvodem je podle Správy železnic do hustě obydlení části centra Prahy dostat zeleň.

Právě možnost přejít pěšky samotné nádraží má být jednou z hlavních změn chystané modernizace nejstaršího pražského nádraží. Z parku povede i samostatný chodník ke křižovatce u Bulhara. Z parku a chodníků bude přístup k jednotlivým nástupištím.

Rozšířena má být i kapacita železniční stanice, aby byla schopna odbavit 350 vlaků denně. Vzniknou i další dvě koleje, rozšíření ze současných sedmi bude devět.

Důvodem je i chystané navýšení kapacity tratě na Kladno. Vlaky po budoucí trati na letiště pojedou každých deset minut, na Kladno po čtvrt hodině.

Správa železnic na jaře 2020 vypsala soutěž na projektanta.

V těsné blízkosti Masarykova nádraží má být vybudován administrativně, obchodní a bytový developerský komplex investiční skupiny Penta.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x