Na území Prahy je velmi silný vítr

21. říjen 2021  Redakce   Praha  261 zobrazení  140 slov

V souvislosti se silným větrem, který ve čtvrtek 21. října zasáhl území hlavního města, dochází v pražských parcích a lesích k padání větví stromů a dalším rizikům, kvůli kterým doporučuje vedení Prahy veřejnosti do těchto míst nevstupovat.  

Ilustrační snímek z Prahy - park na Náměstí Míru. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - park na Náměstí Míru. Foto MEDIASHOW

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem zároveň upozorňuje, aby obyvatelé byli opatrní i při pohybu v okolí starších budov, v blízkosti vysokých stromů a vysokých stožárů a také při řízení motorových vozidel.

Reklama

Při poryvech větru je nebezpečí úrazů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi stromů, na komunikacích hrozí dopravní komplikace kvůli spadlým stromům, dochází ke zpoždění spojů Pražské integrované dopravy.

Vedení hlavního města Prahy doporučuje veřejnosti, aby sledovala informace o aktuální situaci na stránkách www.chmi.cz, Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s., ROPID a ve sdělovacích prostředcích.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x