Negrelliho viadukt přivítá vlaky v červnu 2020. Úpravy kolem viaduktu budou ještě trvat

5. leden 2020  Redakce   Praha  817 zobrazení  371 slov

Dlouhá kompletní rekonstrukce historického Negrelliho viaduktu v centru Prahy má být dokončena v červnu 2020. Na Masarykovo nádraží by opět měly zajíždět vlaky z Kralup nad Vltavou či Kladna.

Negrelliho viadukt. Foto: Praha 8, www.praha8.czNegrelliho viadukt. Foto: Praha 8, www.praha8.cz

"Obnovení vlakového provozu je naplánováno na letošní červen a vzhledem k postupu prací na železničním svršku, je velký předpoklad, že se nám to podaří," napsal na webu Prahy 8 koordinátor stavby Petr Šantavý.

Reklama

Definitivní úpravy prostoru kolem a pod viaduktem si vyžádají časové období delší.

"Některé úpravy ploch budou definitivní, jiné s ohledem na budoucí využití vlastníkem pozemků Prahou, pouze dočasné. Celkové ukončení a předání díla investorovi je reálně konec roku 2020," uvádí Petr Šantavý.

V souvislosti stavby od únpra 2020 čekají nejen obyvatele Prahy 8 dopravní omezení.

"Začátek února přinese omezení pro veškerý provoz pod železničním mostem u vjezdu do ANF Florenc na ulici Prvního pluku. Toto omezení bude jednodenní a je z důvodu provedení zátěžové zkoušky nového ocelového mostu."

"MHD a veškerý provoz bude odkloněn ulicemi Pernerova a Křižíkova. Trasa bude dostatečně označena jako v minulosti a tak by vám toto omezení nemělo přinést vetší komplikace. Průjezd pod mostem na ulici Křižíkova bude omezen v měsíci dubnu a květnu vždy částečně, pro dokončení kamenných obkladů pilířů mostu. Současně i zde proběhnou zátěžové zkoušky obou nových konstrukcí," uvádí web Prahy 8.

Uzavření tramvajového provozu na ulici Sokolovská pod železničním mostem je naplánována na 4.4.2020.

Dále bude omezen provoz tramvají na Bubenském nábřeží v termínu 23. do 24. května 2020.

Tyto uzavírky jsou z důvodu zátěžových zkoušek mostních konstrukcí a také pro dokončení odvodnění konstrukcí pod mostem.

"Částečné uzavírky nás čekají také na Rohanském nábřeží, kdy bude provoz po dobu dokončovacích prací usměrňován zúžením vozovky ze dvou do jednoho jízdního pruhu," dodal Petr Šantavý.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x