O očkování proti covid-19 je v Praze velký zájem

26. říjen 2021  Redakce   Praha  1403 zobrazení  382 slov

V hlavním městě jsou fronty a čekání na vakcínu proti covid-19. Proto v Praze očkovací místa rozšiřují provozní dobu, a to nejen v nemocnicích.

Očkovací místo v Praze 3. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovOčkovací místo v Praze 3. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

„Na území hlavního města sledujeme nárůst zájmu o očkování, zejména v posledním týdnu. Důvodů je samozřejmě více. Podle mého názoru především obava z nových vládních opatření v podobě ukončení úhrad antigenních a PCR testů v kombinaci s možností nechat se očkovat posilovací dávkou již po 6 měsících po dokončeném očkování,“ prohlásil Martin Ježek, krajský koordinátor očkování a ředitel magistrátního odboru zdravotnictví.

Reklama

Velký zájem je v očkovacích místech v Praze 4 na Chodově v obchodním centru, tak jako na hlavním vlakovém nádraží v centru metropole. Zde se tvoří dlouhé fronty a pro zájemce se prodlužuje čekací doba.

Obdobná situace je i v pražských fakultních nemocnicích. Podle mluvčí Bulovky Evy Libigerové byla posílena kapacita personálu i provozní doba. Fakultní nemocnice v Praze 8 očkuje dle předchozí registrace.

Naopak bez registrace očkuje Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Praze 3.

"Kvůli zvýšenému zájmu opět navyšujeme kapacity personálu. V případě ještě většího zájmu jsme operativně schopni navýšit i provozní dobu. Zájemci mohou přijít v pondělí a úterý mezi 13. a 15. hodinou. Dále ve čtvrtek od 8 do 15.30 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin," sdělil mluvčí nemocnice v Kubelíkově ulici Radek Pešout.

Naopak z kapacitních důvodů Nemocnice sv. Kříže Žižkov omezuje očkování proti jiným nemocem jako např. proti chřipce. Tyto zájemce dočasně odkazuje na jiná pracoviště.

Mezi zájemci o očkování je rostoucí poptávka po jednodávkové vakcíně Janssen. Dále trvá největší zájem o vakcínu Comirnaty.

Podle odborníků se covid-19 nejrychleji šíří mezi školou povinnými dětmi, které většinou fungují jen jako „přenašeči“ a průběh nemoci mívají slabý nebo zcela bezpříznakový.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 10x