Praha 1 podpoří oživení místní ekonomiky

23. březen 2022  Redakce   Praha  918 zobrazení  346 slov

Zastupitelé Prahy 1 schválili projekt s názvem Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších obyvatel. Uvedla to v tiskové zprávě na svém webu městská část Praha 1.

Ilustrační snímek z Prahy 1 - Spálená ulice u stanice metra Národní třída. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy 1 - Spálená ulice u stanice metra Národní třída. Foto MEDIASHOW

„Pilotní fáze projektu využije veřejné prostředky Prahy 1 ve výši 2 milionů korun, které prostřednictvím kreditů ve výši 1 000 korun rozdělí 2 000 obyvatelů naší městské části. Obyvatelé pak budou své kredity při nákupech v provozovnách zaregistrovaných do projektu využívat tak, že pokud například bude jejich útrata činit 100 korun, 50 korun zaplatí ze svého a 50 uhradí pomocí kreditu,“ popsal radní pro podporu podnikání Prahy 1 Karel Grabein Procházka.

Reklama

Pilotní fáze projektu podle něj proběhne v období od května do konce června a ověří celkové nastavení jednotlivých parametrů.

„Cíle projektu, tedy i jeho pilotní fáze jsou jasné – podpora jednotlivých provozoven, udržení a posílení koupěschopnosti obyvatel Prahy 1 a zároveň zmapování, které zboží, které služby a kde obyvatelé vyhledávají,“ popsal Karel Grabein Procházka, podle něhož má radnice zájem hlavně o podporu provozoven ze sítě tzv. občanské vybavenosti.

„Po několika etapách podpory našich živnostníků a podnikatelů během uplynulých dvou let jsme už od podzimu připravovali s realizačním týmem projekt Corrency, a to jako další reakci na dopady onemocnění covid-19. Jak se ale v uplynulých týdnech ukázalo, situace je nyní ještě podstatně vážnější než na podzim a projekt Corrency potřebnější,“ upozornil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza projekt Prahy 1 Corrency přivítal. „Na projektu oceňujeme tři hlavní věci: Za prvé nejde o čistou dotaci, ale o posílení motivace lidí k utrácení na území Prahy 1. Za druhé – pokud si někdo zaslouží podporu, tak jsou to podnikatelé v Praze 1 – koronavirem nejpostiženějším regionu. A za třetí – projekt poskytne velmi dobrá data o provozovnách, které občané opravdu chtějí a které oceňují,“ vyzdvihl Tomáš Prouza.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x