Praha 2 spustila elektronickou platební bránu

5. duben 2023  Redakce   Praha  523 zobrazení  222 slov

Městská část Praha 2 zprovoznila v těchto dnech elektronickou platební bránu a rozšířila tak portfolio služeb, které svým občanům nabízí. Touto cestou mohou nově zájemci hradit z počítače nebo mobilního zařízení většinu místních poplatků, ale i pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení nebo správní poplatky.

Ilustrační snímek z Prahy 2. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy 2. Foto MEDIASHOW

Informaci uvedl web Prahy 2.

Reklama

„Praha 2 je moderní městskou částí a jako taková je otevřená novým trendům a technologiím. Spuštění online plateb proto považujeme za důležitou součást modernizace veřejných služeb," představila výhody plateb přes elektronickou platební bránu starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

"Našim občanům, kteří už nebudou muset kvůli úhradě poplatku za psa nebo například za odpad čekat ve frontě na pokladně úřadu či na poště, to rozhodně ušetří čas.“

„Snažíme se o maximální podporu elektronizace veřejné správy a digitalizaci služeb. Mnohé služby nabízíme on-line už nyní, a občané si tak mohou některé záležitosti vyřídit z pohodlí domova. Zprovozněním elektronické platební brány tak došlo k dalšímu rozšíření této nabídky," vysvětlil tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.

Výhodou to bude zejména v případech, kdy lidé nechávají úhradu poplatků na poslední chvíli. A přínosem bude nová služba i pro samotné úředníky. Poplatek bude díky variabilnímu symbolu jednoduše a rychle zaevidován.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x