Praha 3 intenzivně řeší dopravní situaci

18. listopad 2021  Redakce   Praha  1398 zobrazení  270 slov

Městská část Praha 3 se již několikátý den potýká s komplikovanou dopravní situací. Praha 3 vyjadřuje nespokojenost s koordinací investičních akcí a dobou jejich realizace.

Ilustrační snímek z Prahy 3. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy 3. Foto MEDIASHOW

Magistrát se po společné schůzce zavazuje dokončit stávající práce v co nejkratším možném čase.

Reklama

„Situaci kolem dopravy už několikátý den intenzivně řešíme s představiteli magistrátu“, říká starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. Kromě řady dopisů a telefonátů proběhla společná schůzka svolaná primátorem.

Praha 3 vyjadřuje nespokojenost nad tím, jak jsou investiční akce koordinovány, a upozorňuje na fakt, že při výběru zhotovitelů není kladen dostatečný důraz na dobu realizace," upřesňuje starosta Ptáček.

Vedení hlavního města si uvědomuje, že role koordinátora těchto investičních akcí přísluší magistrátu. Souběh několika investičních akcí na páteřních komunikacích celopražského významu způsobil, že v ulicích se pravidelně tvořily kolony, ve kterých stály automobily a zablokovaly i povrchovou hromadnou dopravu.Panuje shoda na tom, že co je rozkopáno, se již musí dokončit.

Současně vznikl závazek hlavního města učinit tak v co nejkratším čase. Tzn., aby k dokončení staveb došlo dříve, než bylo původně předpokládáno. Od pondělí budou navíc zavedena opatření pro oddělení tramvajové dopravy v ulici Seifertova.Z dlouhodobého hlediska budou následující etapy rekonstrukce Koněvovy ulice za TSK soutěženy se 40% váhou na dobu zhotovení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.05 hvězdiček / Hodnoceno: 19x