Praha 3 může okamžitě očkovat v Nemocnici Sv. Kříže Žižkov. Žádá o vakcíny

21. leden 2021  Redakce   Praha  637 zobrazení  331 slov

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci s Nemocnicí Sv. Kříže Žižkov očkovací místo, kde lze naočkovat 100 až 400 osob denně. Nemocnice se oficiálně přihlásila do registru očkovacích míst a zažádala o vakcíny.

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček, místostarosta Ondřej Rut a ředitel nemocnice Tomáš Krajník. Foto: MČ Praha 3Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček, místostarosta Ondřej Rut a ředitel nemocnice Tomáš Krajník. Foto: MČ Praha 3

MČ Praha 3 může okamžitě očkovat. Ve spolupráci s nemocnicí zřídila očkovací místo.

Reklama

„Nechceme, aby se senioři 80+ tlačili ve velkokapacitních očkovacích místech. Je proto třeba rychle zřizovat další," vysvětluje místostarosta Ondřej Rut. Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici splňuje všechny požadavky státu a prakticky během jednoho týdne se na očkování dokázala připravit.

Cílem je nabídnout občanům Prahy 3 nejen včasnou vakcinaci v blízkosti jejich bydliště, ale i jim zároveň zajistit nejlepší zdravotní péči. „Nemocnice je poskytovatelem lůžkové i ambulantní péče a disponuje vlastní lékárnou. Nabízí komplexní zdravotní péči a tedy i spolupráci na zřízení očkovacího místa," sdělil ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Z nemocnice a radnice Prahy 3 jednohlasně zní: „My jsme připraveni.“

„Žádáme proto krajského koordinátora i Ministerstvo zdravotnictví, aby zde neprodleně očkovací místo schválili, zařadili ho do centrálního rezervačního systému a uvolnili vakcíny,"
apeluje Ondřej Rut.

„Stávající stav je neudržitelný, vládou zřízená očkovací centra praskají ve švech," vysvětluje starosta Prahy 3 Jiří Ptáček, který vidí velký potenciál v decentralizaci a navýšení počtu očkovacích míst, která budou občanům blíže. „Ostatně podobně jsme postupovali i před půl rokem, kdy jsme vedle radnice otevřeli vlastní testovací centrum na COVID-19," shrnuje starosta.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x