Praha 3 vyhlásila výtvarnou soutěž o podobu vodního prvku pod žižkovskými schody

17. květen 2021  Redakce   Praha  1005 zobrazení  588 slov

Městská část Praha 3 vyhlásila výtvarnou soutěž o podobu vodního prvku, který by měl vzniknout pod schodištěm v ulici Rokycanova, které je známé jako „žižkovské schody“. Původně na místě stála ruční pumpa, která se nedochovala.

Foto Městská část Praha 3Foto Městská část Praha 3

Cílem soutěže je nalézt takový návrh vodního prvku, který doplní místní atmosféru starého Žižkova. Soutěž byla podpořena z programu hlavního města Prahy Umění pro město.

Reklama

Návrh na umístění vodního prvku vznikl v rámci koncepční studie na celkovou rekonstrukci ulic Seifertova – Táboritská, kterou vypracoval ateliér Edit! a schválena byla Radou hlavního města v roce 2019,“ uvádí předseda radničního výboru pro územní rozvoj Matěj Michal Žaloudek.

„Institut plánování a rozvoje nás následně oslovil, zda by soutěž nemohla proběhnout v naší režii. Jde o citlivý prostor a očekáváme, že navržené dílo zhodnotí a posílí autentický, neopakovatelný charakter a atmosféru místa realizace. V neposlední řadě bychom rádi,aby lidem nabídl osvěžení, protože vodních prvků ve městě není dostatek“ dodává Žaloudek.

Soutěž se vypisuje jako výtvarná, užší, jednofázová, projektová a anonymní. Do 28. června v 18 hodin je možné žádat o účast zasláním portfolia s referenčními pracemi. Porota následně z došlých portfolií vybere 5-10 soutěžících, kteří již soutěží přímo s návrhy vodního prvku. Termín odevzdání soutěžních návrhů je pak 13. září v 15 hodin a výsledky budou známy na podzim.

Porota je tvořená z nezávislých umělců, architektů a zástupců radnice – např. výtvarnou umělkyní Dagmar Šubrtovou, architektem Vítězslavem Dandou nebo Michalem Motyčkou. Celkové ceny a odměny jsou stanoveny na 397.000 za přípravu podkladů a 2.000.000 Kč na realizaci díla.

Soutěžní podmínky jsou dostupné na profilu zadavatele ve věstníku veřejných zakázek:

Detail zakázky: Vodní prvek pod žižkovskými schody – E-ZAKAZKY.CZ

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovReklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x