Praha 3 vypsala tendr na revitalizaci domů

29. květen 2021  Redakce   Praha  1246 zobrazení  258 slov

Praha 3 vypsala výběrové řízení na stavební úpravy a zateplení panelových domů v Táboritské ulici.

VizualizaceVizualizace

„Pokračujeme v revitalizaci panelových domů v Praze 3. Táboritská ulice je u tramvajové zastávky Olšanské náměstí. Je to jedno z přirozených center městské části a tato stavba má vysloveně dominantní charakter,“ uvádí Jiří Ptáček, starosta Prahy 3.

Reklama

Záměrem navržených rekonstrukční prací na panelových domech v ulici Táboritská 22, 24 a 26 je odstranění konstrukčních závad objektů postavených na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Součástí revitalizace je oprava a zateplení fasády objektu, výměna oken v nebytových a společných prostorách, výměna stávajícího zábradlí na lodžiích, oprava a zateplení střešního pláště. Dále úprava vstupů do objektu a sjednocení prosklených fasádních výkladců v úrovni komunikace do Olšanského náměstí a rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Opravami dojde ke zhodnocení celkového technického stavu, prodloužení životnosti i statické bezpečnosti objektů včetně nového architektonického vzhledu,“ vysvětluje radní pro investice a majetek Jan Materna.

Praha 3 vypsala výběrové řízení na zhotovitele stavby. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 188.000.000 Kč a realizovat by se měla na přelomu roku 2021 a 2022. Zájemci mohou svou nabídku podat do 22. 6. 2021.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x