Praha 3 začíná očkovat proti covid-19 v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

20. únor 2021  Redakce   Praha  1550 zobrazení  646 slov

Očkovací místo Prahy 3 je připraveno pro očkování proti covid-19. První vakcíny Moderna mají dorazit do Nemocnice sv. Kříže Žižkov 22. února 2021. Ihned může začít očkování v Kubelíkově ulici 16.

Očkovací místo v Nemocnici sv. Kříže Žižkov v Praze 3. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovOčkovací místo v Nemocnici sv. Kříže Žižkov v Praze 3. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Aby očkování v Praze 3 mohlo začít, zájemci o očkování se musí registrovat. K očkování je nutné se objednat v rezervačním systému Ministerstva zdravotnictví. S registrací mohou pomoci jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221.

Reklama

Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování. Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech.

Pro obyvatele Prahy 3 je připraveno očkovací místo v církevní Nemocnici sv. Kříže Žižkov.

V zařízení v Kubelíkově ulici, která se zaměřuje zejména na dlouhodobou ošetřovatelskou péči, lze naočkovat 100 až 400 lidí denně, aniž by byl narušen provoz ambulantní či lůžkové části. Součástí ambulantního centra je i očkovací místo proti covid-19. 

"Připravili jsme vše pro očkování, máme personál, vybavení, materiál i prostory. První vakcíny mají Nemocnici Žižkov být přiděleny okolo 22. února 2021,“ říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

"Naší snahou bylo, abychom měli očkovací místo přímo na Praze 3 a bylo pro občany dobře dostupné. I s ohledem na skutečnost, že výhledově dojde k rozšíření očkování na další věkové skupiny, je zřizování dalších očkovacích míst a decentralizace nezbytným krokem," říká starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.  

Nemocnice Žižkov ve spolupráci s ÚMČ Praha 3 chce vyjednat před budovou nemocnice dvě parkovací místa v režimu K+R pro přijíždějící očkované a jejich doprovod. Také bychom rádi našli způsob, jak vytvořit před budovou nějaké místo pro lidi čekající na očkování.

Očkovací místo v Nemocnici sv. Kříže Žižkov bude otevřeno od pondělí do pátku, od 8 do 16 hodin. Informace na telefonu 221 012 271 nebo emailu: ockovacicentrum@nskz.cz či na webu Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

Doplňující informace pro očkované

Co donést k očkování?

  • Občanský průkaz
  • Kartičku pojišťovny
  • Poslední zprávu od lékaře, která se týká zdravotních problémů, které jste zapsali do systému.
  • U zdravotníků i průkaz od zaměstnavatele.
  • Vyplnit dotazník před očkováním

Jak očkování probíhá?

  1. REGISTRACE PŘI PŘÍCHODU (Připravte si občanský průkaz, kartičku pojišťovny, případně poslední zprávu od lékaře.)
  2. KONZULTACE S LÉKAŘEM (Vyčkejte v čekárně na vyzvání.)
  3. APLIKACE VAKCÍNY – OČKOVÁNÍ (Vyčkejte na vyzvání sestry.)
  4. PO OČKOVÁNÍ VYČKEJTE V ČEKÁRNĚ 30 min. (Pokud nemáte na vakcínu žádnou reakci a cítíte se dobře, můžete po 30 minutách opustit čekárnu. V opačném případě informujte sestru.)

UPOZORNĚNÍ: Prosíme pacienty, aby dorazili v objednaném časovém slotu a v doprovodu nejvýše jedné osoby. Zamezí se tím tvoření front a usnadní dodržování protiepidemických opatření.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice Sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.92 hvězdiček / Hodnoceno: 13x