Praha 3 zahájila největší investiční akci za poslední čtyři roky

9. červen 2022  Redakce   Praha  797 zobrazení  211 slov

Celkem 266 milionů korun plánuje radnice Prahy 3 investovat do revitalizace tří vizuálně dominantních panelových domů u frekventovaného Olšanského náměstí.

Zdroj: Městská část Praha 3Zdroj: Městská část Praha 3

Rekonstrukce komplexu z konce 80. let zahrne opravu a zateplení fasády a střešního pláště, výměnu oken v nebytových a společných prostorách, výměnu zábradlí na lodžiích, ale i úpravu vstupů do jednotlivých domů a stylové sjednocení výloh provozoven na Olšanském náměstí. Současně dojde k rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

Reklama

„Oprava prodlouží životnost domů, zlepší jejich tepelně izolační vlastnosti a zmodernizuje jejich vzhled,“ říká radní Prahy 3 Jan Materna s tím, že architektonický návrh je velmi citlivý.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je revitalizace důležitá nejen pro lidi, kteří zde bydlí, ale pro všechny, kteří zde nakupují a nasedají na tramvaj.

„Rekonstruované domy v podstatě utváří významný pražský veřejný prostor. Je to jedno z přirozených center městské části Praha 3, kudy každý den proudí tisíce lidí,“ uvádí starosta s tím, že v opravách panelových domů radnice v posledních letech nabrala vysoké tempo, přičemž soubor panelových domů Táboritská je ten největší.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x