Praha 5 spustila aktualizované webové stránky

1. únor 2022  Redakce   Praha  976 zobrazení  220 slov

Větší přehlednost, lepší dostupnost informací a celkové zvýšení uživatelské přívětivosti. To byly hlavní cíle aktualizace webových stránek Městské části Praha 5, jak vyplývá z tiskové zprávy na webu.

Snímek z Prahy 5 - Smíchov. Foto MEDIASHOWSnímek z Prahy 5 - Smíchov. Foto MEDIASHOW

Chtěli jsme jít cestou grafické i obsahové změny. Informace jsou nově seskupeny do tematických oblastí a jsou prezentované formou aktivních dlaždic. Při úpravách webu jsme vycházeli z ankety při přípravě Strategie 2030+, kde si právě takové změny přála čtvrtina dotázaných občanů,“ vysvětluje změny tajemnice úřadu MČ Praha 5 Kateřina Černá.

Reklama

Ty jsou patrné hned na titulní straně. Titulní strana, která mimo jiné přehledně upozorňuje na aktuální informace z dění na úřadě, v městské části, na zajímavé akce kulturního a společenského charakteru a obsahuje také náhledy na video zpravodajství například z TV Praha.

Pro zahraniční uživatele byl zapracován on-line vícejazyčný překládací nástroj společnosti Google. Při tvorbě nového webu bylo využito inspirativních webů měst, které v posledních letech zvítězili v soutěži Zlatý erb.

„Na aktualizaci webu se budou nově v pravidelných intervalech podílet i vedoucí jednotlivých odborů. Tím zajistíme, že budou dostupné veškeré informace, a hlavně v aktuální podobě,“ dodává Kateřina Černá.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x