Praha 7 postaví nový městský bytový dům v Holešovicích

1. srpen 2022  Redakce   Praha  1650 zobrazení  344 slov

Městská část Praha 7 vyhlásila mezinárodní otevřenou architektonickou soutěž na novostavbu městského bytového domu, která vznikne na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou.

Ilustrační snímek z Prahy 7 - informační centrum městské části v Holešovicích. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy 7 - informační centrum městské části v Holešovicích. Foto MEDIASHOW

V domě by mělo vzniknout zhruba 35 malometrážních dostupných bytů pro seniory, mladé rodiny i příslušníky profesí klíčových pro chod města. Prostor bude také pro nedostatkovou občanskou vybavenost, počítá se zde s umístěním dětské skupiny. Uvedl to web městské části Praha 7 v tiskové zprávě.

Reklama

„Praha potřebuje mnohem větší nabídku dostupných levnějších malometrážních bytů. Životní náklady všech Pražanů se zásadním způsobem zvyšují a řada městských částí přesto dál lehkovážně rozprodává svůj bytový fond. My jdeme opačnou cestou,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

"Opravujeme zchátralé byty, které dříve dlouho ležely ladem, a snažíme se počty obecních bytů dále rozšiřovat například půdními vestavbami. Loni jsme kompletně zrekonstruovali vybydlený bytový dům s 15 byty v Dobrovského ulici a nyní vyhlašujeme architektonickou soutěž na nový městský dům s 35 dostupnými byty a občanskou vybaveností,“ dodal Jan Čižinský.

Stavba je plánována na volných pozemcích na rohu ulic Železničářů a Za Papírnou o celkové rozloze 783 m2. Na tyto pozemky byla zpracována studie, která zde počítá s objemem stavby do 3 500 m2 hrubých podlažních ploch.

„Nový městský dům vyroste v blízkosti stanice metra Nádraží Holešovice či vlakové zastávky Praha Holešovice. Lokalita se nachází na okraji rozvojového území Bubny-Zátory a plánovaná stavba je v souladu se zpracovanou územní studií a projednávanou změnou územního plánu.  Naším cílem je ekonomicky i ekologicky šetrná budova, která bude jedním z prvních stavebních kamenů nově vznikající čtvrti,“ řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová, která má v kompetenci rozvoj městské části.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x