Praha chystá výstavbu městských bytů ve Vršovicích

8. březen 2022  Redakce   Praha  1929 zobrazení  402 slov

Nájemní městský dům, rekonstrukce fotbalového stadionu Ďolíček a výstavba sportovní haly Přípotoční. Proměna důležitého území ve Vršovicích včetně záchrany legendárního fotbalového stadionu Bohemians získává konkrétní obrysy.

Ilustrační snímek z Prahy - Vršovic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - Vršovic. Foto MEDIASHOW

Rada hl. m. Prahy schválila rámec projektového záměru, což je předpokladem pro přípravu samotných investic. Na jednotlivé akce připraví Pražská developerská společnost (PDS), která má proměnu lokality na starosti, architektonické soutěže.

Reklama

První soutěž, a to na městský dům, bude vypsána už v rámci letošního jara.

„Výstavba bydlení a obnova sportovišť jsou bezesporu úkoly města. V roce 2027 uplyne sto let od slavného turné AFK Vršovice v Austrálii, odkud si přivezli klokany. Dnes jsme udělali důležitý krok k tomu, aby stadion Bohemky a jeho okolí v budoucnu vypadal úplně jinak než dnes. A když budu optimistou, naproti modernímu stadionu by už mohla stát nová sportovní hala, kterou budou moci využívat žáci sportovního gymnázia i Pražané,“ uvedl Petr Hlaváček, náměstek pražského primátora pro územní rozvoj.

V místech dnešního parkoviště v sousedství stadionu plánuje město ve spolupráci s městskou částí Praha 10 výstavbu domu s nájemním bydlením. Městské byty by měly sloužit pro profese důležité pro chod města, jako jsou například záchranáři, policisté nebo například učitelé. Právě na tento dům bude vypsána v rámci jara architektonická soutěž, jejíž výsledky by měly být zveřejněny do konce letošního roku.

„Na městském pozemku o rozloze zhruba 1,2 hektaru plánujeme výstavbu bytového domu s až 140 nájemními bytovými jednotkami. V přízemí budou prostory pro občanskou vybavenost. Předpokládáme, že výsledky architektonické soutěže budou k dispozici na podzim. První nájemníci by se podle našich odhadů mohli nastěhovat v roce 2026,“ řekl Petr Urbánek, ředitel Pražské developerské společnosti.

„Rozšiřování obecního bytového fondu je jedním z klíčových cílů Strategie rozvoje dostupného bydlení hlavního města Prahy, protože podstatná část Pražanů si nemůže dovolit bydlení za tržní ceny,“ dodal radní hl. m. Prahy pro bydlení Adam Zábranský.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 25x