Praha dbá na servis a údržbu semaforů na křižovatkách

25. březen 2022  Redakce   Praha  966 zobrazení  447 slov

Společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) od letošního března postupně přebírá zajištění servisu a údržby světelných signalizačních zařízení pro Technickou správu komunikací hlavního města Prahy (TSK).

Ilustrační snímek z Prahy - Kobylisy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - Kobylisy. Foto MEDIASHOW

Dochází tak k dalšímu prohloubení spolupráce mezi pražskými městskými společnostmi a k naplnění memoranda z května minulého roku. V následujících třech měsících tak THMP postupně převezme servis na šesti stech světelných signalizačních zařízeních řídících v hlavním městě provoz na křižovatkách.

Reklama

Podle radního hl. m. Prahy Jana Chabra jde o další krok k naplnění dlouhodobého záměru města, který sleduje vzájemnou kooperaci městských společností při správě jeho majetku.

„Dává nám smysl, aby společnosti vlastněné městem primárně využívaly služby od jiných městských společností, pokud jsou kapacitně i kvalitativně schopny je zajistit. THMP dlouhodobě disponuje jak technickými, tak i odbornými kapacitami, které vytvářejí synergie pro další rozšíření spolupráce,“ vysvětlil.

„Naším cílem je vybudování takové spolupráce městských společností, která přinese i větší kontrolu nad všemi technologiemi, které Praha v současné době aktivně využívá. Bohužel v minulosti jsme byli odkázáni jen na odbornost soukromých subjektů, což vedlo k jisté závislosti a problémům při vstupu dalších technologií do celého systému řízení dopravy,“ řekl náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr.

„Prakticky budeme signalizační zařízení na jednotlivých křižovatkách přebírat postupně v součinnosti s kolegy z TSK po dobu tří měsíců. Během prvního měsíce by se mělo jednat až o skoro polovinu světelných křižovatek, v následujících dvou měsících potom o zbylých tři sta,“ uvedl předseda představenstva THMP Tomáš Jílek.

„K novému projektu přistupujeme s respektem a jeho přípravě jsme věnovali velkou část loňského roku. Technické kapacity, které jsme vytvořili, zahrnují jak zkušené zaměstnance z oboru, tak nově vyškolené specialisty. Samozřejmostí byl i nákup nezbytné techniky a speciálního vybavení. Bezpečnost a plynulost provozu pro nás bude prvořadá,“ doplnil.

Mimo běžné údržby světelných signalizačních zařízení bude nově THMP provádět i jejich pravidelnou preventivní údržbu a čištění.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x