Praha dbá na správu a rozvoj zeleně v metropoli

29. září 2022  Redakce   Praha  493 zobrazení  287 slov

Stromy v ulicích jsou jedním z klíčových nástrojů, jak zlepšit ovzduší i mikroklima ve městě. Z důvodu změn klimatu jsou potřebná zdravá uliční stromořadí více než kdy dříve, jak dokazovaly nejen letošní horké a suché dny.

Ilustrační snímek z Prahy - Zítkovy sady. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - Zítkovy sady. Foto MEDIASHOW

Současně však náročnější klimatické podmínky představují mnohem větší zátěž pro městskou zeleň, která vyžaduje zvýšenou péči. To je výzva pro Technickou správu komunikací (TSK), která má ve správě prakticky veškerá stromořadí podél cest v Praze, dále též travnaté pásy, keřové porosty i trvalkové či letničkové záhony.

Reklama

Nové webové stránky www.zelenvpraze.cz představují činnost TSK v této oblasti, zodpovídají na časté dotazy občanů a také vyvracejí mýty spojené se správou a údržbou zeleně.

Stromořadí podél komunikací tvoří jedinečnou a nenahraditelnou zelenou síť Prahy propojující městské parky a další plochy zeleně. V kombinaci s využíváním dešťové vody má městská zeleň potenciál tvořit pevnou tzv. modrozelenou infrastrukturu, která zásadním způsobem zlepšuje městské mikroklima.

Stromy už nejsou primárně jen estetickým prvkem, ale plní další zásadní funkce, díky kterým je život ve městě nejen v horkých dnech výrazně příjemnější.

„Představení naší práce veřejnosti dosud hodně chybělo. Naším cílem je udržovat web vždy aktuální a Pražany informovat o tom, co, proč, jak a kde děláme i co a proč naopak neděláme, co nás k těmto krokům vede, o co se opíráme, co dalšího plánujeme a kam směřujeme,“ říká Filip Hájek, místopředseda představenstva TSK.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x