Praha finančně podpoří vznik domova ve Stodůlkách

16. únor 2022  Redakce   Praha  1439 zobrazení  250 slov

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí finančních prostředků formou jednorázové účelové investiční dotace ve výši 1 milion korun pro organizaci Diakonie ČCE – středisko Praha, která ve Stodůlkách v Praze 13 buduje nové zařízení komunitní služby pro osoby s poruchou autistického spektra a vyšší mírou potřebné podpory.

Ilustrační snímek z Prahy 5 - část Stodůlky. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy 5 - část Stodůlky. Foto MEDIASHOW

„Projekt Diakonie ve Stodůlkách je druhou komunitní službou ze tří, které hlavní město aktuálně připravuje a věřím, že zde vznikne důstojné zázemí s profesionální péčí, které bude pro budoucí klienty skutečným domovem,“ říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Reklama

Nový domov ve Stodůlkách vzniká jako dostavba stávající budovy Diakonie ČCE. Určen bude celkem pro 9 dospělých lidí s těžší formou autismu s trvalým bydlištěm v Praze, kteří potřebují individuální, intenzivní a hlavně neustálou péči. Stavba začala už v létě 2021, otevření nových prostor je naplánováno na příští rok. Celkový rozpočet akce je 19,1 milionu korun.

Pražští radní odhlasovali poskytnutí dotace ve výši 1 milion korun na náklady spojené s výstavbou. K naplnění účelu dotace by mělo dojít do 31. prosince 2022 kolaudací budovy a podáním žádosti o registraci služby. Po zprovoznění bude služba zařazena do sítě sociálních služeb hlavního města Prahy.

Projektu dala záštitu radní pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Milena Johnová. Návrh na poskytnutí účelové investiční dotace z rozpočtu kapitálových výdajů v roce 2022 bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na únorovém jednání.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.42 hvězdiček / Hodnoceno: 12x