Praha má 3 církevní nemocnice. Ta na Žižkově prochází kompletní modernizací

21. říjen 2020  Advertorial   Praha  842 zobrazení  475 slov

Praha 1, Praha 2 a Praha 3. Nemocnice sv. Kříže Žižkov je třetí nejmladší nemocnicí v pražské rodině církevních zdravotnických zařízení v hlavním městě. Budova v Kubelíkově ulici prochází modernizací, ambulance nabízí rozšířenou nabídku a lůžková péče je jiná díky řádovým sestrám.

Pohled na Nemocnici Žižkov. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovPohled na Nemocnici Žižkov. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Katolická církev po 70 letech získala budovu na Žižkově a v roce 2019 se rozhodla v ní provozovat nemocnici. Žižkov se tak dočkal vlastní nemocnice, která se opírá o dva pilíře.

Reklama

Základem nemocnice je dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. Oproti obdobným zařízením městského, krajského či soukromého charakteru Nemocnice sv. Kříže Žižkov se opírá o řádové sestry. To této péči dává jiný rozměr.

Druhým pilířem jsou ambulance specialistů v Nemocnici Žižkov. Ta rozšiřuje nabídku lékařské péče pro Prahu 3 a širší okolí z hlavního města. Za spacialisty mohou dojíždět i pacienti ze Středočeského kraje.

"Důležitý je pro nás rozvoj diagnostiky a ambulantní části nemocnice. Proto také postupně rozšiřujeme spektrum poskytovaných ambulantních služeb včetně vybavení ambulancí lékařskými přístroji a moderním zařízením," říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

V současné době jsou v Nemocnici Žižkov ambulance specialistů: Ambulantní centrum pro choroby plicní, Hepato-gastroenterologie, Interní, Interní s kardiologickou poradnou, Kardiologie, v přípravě je Chirurgie.

Dále je k dispozici nutriční poradna, stomická poradna, odběry krve, radiologie a sonografické pracoviště.

"Naší prioritou je vrátit do nemocnice tu správnou atmosféru a kvalitu poskytované zdravotní péče. Proto investujeme do rozvoje a oprav nemocnice, aby bylo zřejmé, že to myslíme vážně. Tyto všechny kroky mají za úkol zajistit komplexní, kvalitní a ucelenou péči na jednom místě," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

"Oddělení lůžek následné péče poskytuje léčebnou, komplexní ošetřovatelskou, rehabilitační a psychosociální péči pacientům, kteří vyžadují delší pobyt ve zdravotnickém zařízení po odléčení na akutním lůžku," říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Oddělení prochází postupnou rekonstrukcí a modernizací, vznikají i nadstandardní pokoje. Nemocnice pořizuje nové vybavení, včetně polohovacích postelí.

Součástí  služeb nemocnice na Praze 3 je také provoz lékárny, kde personál si zakládá na poradenské činnosti.

Spolumajitelem nemocnice je řád Milosrdných sester sv. Kříže.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 11x