Praha plánuje rozšířit vzájemnou spolupráci se Středočeským krajem

22. listopad 2021  Redakce   Praha  939 zobrazení  326 slov

Pražští radní odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021.

Ilustrační snímek Praha - Černý Most.  Foto MEDIASHOWIlustrační snímek Praha - Černý Most. Foto MEDIASHOW

Už v červnu tohoto roku se hlavní město Praha a Středočeský kraj zavázaly k hledání společných cest a řešení napříč tématy a gescemi. Pražští radní udělali v rámci vzájemné spolupráce další krok, když odsouhlasili návrh znění memoranda o vzájemné spolupráci mezi oběma regiony, na kterém společně pracovali.

Reklama

Cílem je kromě dosažení společného koordinovaného přístupu k celkovému rozvoji obou regionů i stvrzení partnerství a nastavení způsobu spolupráce.

Náměstek primátora pro území rozvoj Petr Hlaváček, který vedl pracovní skupinu připravující memorandum, říká: „Praha a významná část Středočeského kraje tvoří jeden funkční metropolitní region, avšak území není organizováno a bohužel možná ani dostatečně vnímáno. Pomocí měkkého nástroje společného memoranda hledáme způsob, jak všechny aktivity a dynamiku území, zejména ve vztahu k dopravě a bydlení, do budoucna koordinovat. A to v území, které má dle dat mobilních operátorů téměř tři miliony obyvatel a má, stejně jako obdobná metropolitní území v zahraničí, klíčový ekonomický výkon pro celou republiku.“

Nově dohoda jasně deklaruje, že hlavní město a Středočeský kraj budou všestranně pečovat o rozvoj svých území, a zdůrazňuje výjimečnou krajinnou, urbanistickou, socioekonomickou, kulturní i environmentální provázanost obou regionů a potřebu nastavení trvalé spolupráce.

„Na rozdíl od mnoha existujících dokumentací navíc vycházíme z teze, že Středočeský kraj nemá uvnitř sebe díru a že Praha za svými hranicemi nemá jen mlhu,“ dodává Hlaváček.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil