Praha podepsala memorandum k podpoře cestovního ruchu

12. listopad 2021  Redakce   Praha  739 zobrazení  367 slov

Hlavní město Praha podepsalo memorandum s Asociací hotelů a restaurací ČR a společností Prague City Tourism.

Ilustrační snímek z Prahy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy. Foto MEDIASHOW

Vzájemná dohoda odstartuje spolupráci na propagaci hlavního města v zahraničí a podpoře příjezdového cestovního ruchu. Současně se jím Praha také zavazuje investovat více finančních prostředků do kultivace a rozvoje udržitelného cestovního ruchu. Ty však nepůjdou z kapes Pražanů, ale z poplatku z pobytu, který chce Praha od ledna navýšit na 50 Kč.

Reklama

“Částku, kterou Praha vybere na poplatku z pobytu navíc, do turismu opět investuje. Tyto finance nám umožní realizovat marketingové kampaně a další opatření, na které dosud chyběly prostředky nebo jsme je museli ukrajovat z městského rozpočtu. Ve výsledku na tom vydělají Pražané, podnikatelé v cestovním ruchu i město,” říká Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí a rozpočtu.

Hlavní město generuje více než šedesát procent celkového objemu cestovního ruchu v ČR, z nějž profituje celá země. Náklady jdou ale primárně na vrub pražského rozpočtu.

Memorandum mimo jiné nastavuje nový systém financování, kdy polovina z výnosu z poplatku, který by měl od ledna činit 50 Kč za noc, půjde zpět do podpory pražského cestovního ruchu. Tímto mechanismem si cestovní ruch na svoji propagaci sám vydělá a město bude moci více podporovat jeho kultivaci.

V závislosti na úspěšnosti turistické sezony a počtu odbydlených nocí by mohlo hlavní město ročně vybrat až o 200 milionů korun více, které do turismu opět investuje.

„Oceňujeme tuto historickou dohodu mezi místní samosprávou a podnikateli v cestovním ruchu. Z tohoto navýšení budou v konečném důsledku profitovat všichni, především však Pražané. Tento příjem totiž pomůže kultivovat cestovní ruch v metropoli,“
dodává František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x