Praha podpoří projekty městských částí

4. duben 2022  Redakce   Praha  873 zobrazení  317 slov

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí investičních dotací městským částem v rámci Programu podpory v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér na území hl. města Prahy pro rok 2022.

Ilustrační snímek z Prahy - Malešice.Ilustrační snímek z Prahy - Malešice.

Na základě odborného posouzení bylo nakonec vybráno 5 projektů, které si rozdělí celkem téměř 3 345 000 korun.

Reklama

Na základě usnesení pražských radních byl Program podpory v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér na území hl. m. Prahy pro rok 2022 vyhlášen už loni v červenci. Jeho smyslem bylo podpořit projekty řešící tuto problematiku ve třech konkrétních oblastech.

„V první řadě se jedná o zpřístupňování veřejně užívaných prostor, včetně úpravy stávajících technických zařízení. Dotace míří i na pořízení prostředků usnadňujících překonání bariéry u vstupu do veřejně přístupného objektu,“ uvádí Adam Scheinherr, náměstek pro oblast dopravy.

„Třetí oblastí podpory je potom výstavba nebo úprava nových bezbariérových veřejně přístupných sociálních zařízení. Mezi konkrétní projekty patří například dotace na výtah budovy úřadu ve Zbraslavi nebo bezbariérová plošina pro vstup do společenského a informačního centra v Satalicích,“ dodává Adam Scheinherr.

Komise Rady hl. m. Prahy pro udělování grantů v oblasti přístupnosti a odstraňování bariér na území hl. m. Prahy na svých jednáních letos v lednu a v únoru provedla odborné posouzení jednotlivých projektů, které byly přihlášeny.

Celkem 8 žadatelů z řad městských částí předložilo 9 projektů, z nich bylo nakonec vybráno 5 projektů s celkovou požadovanou částkou ve výši téměř 3 345 000 korun.

Poskytnutí dotací musí ještě potvrdit a schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém dubnovém jednání.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x