Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu

14. duben 2021  Redakce   Praha  1011 zobrazení  208 slov

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10.

Z Prahy. Foto Archiv MediaShowZ Prahy. Foto Archiv MediaShow

Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve čtvrtek 22. dubna projednávat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Reklama

Praha 3 obdrží podporu ve výši necelých 11 milionů Kč. Za ni opraví 21 bytových jednotek, kterými bude po dobu deseti let disponovat hlavní město Praha. Praha 10 dostane dotaci ve výši 23 milionů Kč, která poslouží k opravě 32 bytů. Ty budou rovněž všechny po dobu deseti let obsazovány hlavním městem.

Nejvyšší částka půjde městské části Praha-Zbraslav, a to 50 milionů korun.  Z těchto prostředků dojde k demolici stávajícího bytového domu, místo kterého bude postaven nový o kapacitě třinácti bytů s jedním nebytovým prostorem v přízemí. Pět z těchto nově vzniklých bytů bude obsazovat Praha,“ uvedl radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x