Praha rozhodla o výběru zhotovitele P+R Nové Butovice

18. září 2021  Redakce   Praha  653 zobrazení  343 slov

Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele stavby P+R záchytného parkoviště Nové Butovice.

Ilustrační snímek Praha - Veleslavín. Foto MediashowIlustrační snímek Praha - Veleslavín. Foto Mediashow

Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce podal dodavatel „Společnost Parkovací dům Petržílkova“ (Metrostav DIZ s.r.o. + Trigema Building a.s s nabídkovou cenou 292 747 189 Kč bez DPH. Stavba začne v ideálním případě ještě letos v listopadu a potrvá zhruba rok a půl.

Reklama

Jedná se výstavbu vícepodlažního parkovacího objektu z poloviny určeného rezidentům a z poloviny určeného jako P+R záchytné parkoviště o celkové kapacitě 379 parkovacích míst.

„Postavíme v Praze další objektové parkoviště. Na Černém mostě bude brzy hotové a dnes jsme v radě schválili výběr zhotovitele nového P+R Nové Butovice pro 379 aut,“ uvedl náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Půlka míst bude pro dojíždějící do Prahy a ta druhá pro místní. Místní budou mít kde parkovat u domu a dojíždějící získají jednoduchý přestup na MHD. Win-win pro všechny. Plošná i objektová P+R parkoviště jsou důležité dopravní stavby. Každý řidič, který při cestě do Prahy zaparkuje u MHD a přesedne na veřejnou dopravu, se počítá,“ dodal Scheinherr.

Výstavbou vícepodlažního parkovacího objektu a jeho následným využíváním řidiči osobních vozidel se sníží intenzita dopravy na přilehlých městských komunikacích a dojde ke zlepšení životního prostředí, především ke snížení emisí, exhalací a hlučnosti.

Díky přímé návaznosti na MHD se zlepší dostupnost cílů ve městě zejména pro mimopražské posádky osobních aut, a to díky navýšení kapacity pro parkování vozidel při příjezdu do hlavního města.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.87 hvězdiček / Hodnoceno: 15x