Praha se připojuje k mezinárodní platformě City Possible  

8. únor 2022  Redakce   Praha  813 zobrazení  376 slov

Praha se zařadila do globální komunity City Possible. Účelem této platformy, kterou založila společnost Mastercard, je posilovat vzájemnou spolupráci v oblasti cestovního ruchu, zlepšovat urbanistický rozvoj díky dokonalejšímu využívání dostupných dat a rozvíjet udržitelnost prostřednictvím inovativních řešení.  

Ilustrační snímek z Prahy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy. Foto MEDIASHOW

Memorandum o porozumění, které podepsali zástupci Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti Mastercard, vytváří základy koordinované podpory inkluzivního a udržitelného rozvoje města pomocí inovativních technologických řešení vyvinutých ve spolupráci se stovkami odborníků, měst a organizací zapojených do této mezinárodní iniciativy.

Reklama

Partnerství Prahy v rámci platformy City Possible stojí zejména na třech pilířích. Prvním z nich je spolupráce s městskou společností Prague City Tourism při digitalizaci činností podpory příjezdového cestovního ruchu města pomocí efektivního využívání dat a cílených marketingových a komunikačních aktivit.

Druhý pilíř spočívá ve spolupráci platformy s Magistrátem hl. m. Prahy a jeho přidruženými organizacemi s cílem podporovat udržitelnost prostřednictvím inovativních řešení.

Třetím bodem je potom spolupráce s další městskou společností Operátor ICT při analyzování anonymizovaných a agregovaných spotřebitelských a nákupních dat pro potřeby městského plánování a rozvoje. Digitalizace cestovního ruchu a chytré využívání dat k podpoře ekonomického oživení a růstu jsou ve shodě s dlouhodobými záměry “partnerství pro digitalizaci země“ uzavřeného mezi českou vládou a společností Mastercard v roce 2019.

„Technologické inovace hrají klíčovou roli při řešení těch největších výzev, které v současné turbulentní době velká města musí řešit. Propojení a sdílení know-how soukromých a veřejných institucí je cestou, jak s pomocí dat přispívat k chytřejším a efektivnějším rozhodnutím pro všechny. Ať už jde o podporu turistického ruchu, místních podniků, nebo inkluzivních  technologických řešení. Jsem proto rád, že Mastercard jako technologická firma je v této oblasti průkopníkem,“ komentuje uzavření memoranda Michal Čarný, generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x