Praha vybrala dodavatele stavebních prací Malostranského náměstí

13. prosinec 2021  Redakce   Praha  1002 zobrazení  359 slov

Praha udělala další důležitý krok v rekonstrukci jednoho z hlavních pražských náměstí. Rada hl. města schválila dodavatele stavebních prací.

Ilustrační snímek z Prahy, část Malostranského náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy, část Malostranského náměstí. Foto MEDIASHOW

Vítězem výběrového řízení se stala společnost Gardenline s.r.o. Přípravy na rekonstrukci Malostranského náměstí se podařilo dotáhnout do finále, projekt má stavební povolení a s proměnou by se mělo začít již na jaře roku 2022.

Reklama

Malostranské náměstí patří mezi nejnavštěvovanější místa Prahy, jeho současný stav je však neutěšený.

Proto v roce 2014 vyhlásil Institut plánování a městského rozvoje hl. m. Prahy (IPR) ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy urbanisticko-architektonickou soutěž na řešení tohoto náměstí. Vítězný návrh architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského se nyní blíží ke své realizaci.

„Se stavebními pracemi se začne na jaře příštího roku, a to na horní části náměstí, tedy mezi Lichtenštejnským palácem a kostelem sv. Mikuláše. V místech výkopů bude prováděn také záchranný archeologický průzkum. Díky rekonstrukci dojde k uvolnění celého náměstí, které se tak přiblíží svému původnímu smyslu a účelu, tedy místem k setkávání,“ říká Petr Hlaváček, první náměstek primátora pro oblast územního rozvoje.

Náměstí po rekonstrukci nabídne Pražanům i turistům jak klidné posezení, tak prostor pro trhy a další kulturně-společenské aktivity.

„Tento projekt je výsledkem několikaleté snahy IPR, města a místních iniciativ zkultivovat zanedbané Malostranské náměstí. A jsem velice rád, že se nyní, po sedmi letech od architektonické soutěže, konečně blížíme k zahájení rekonstrukce. Zároveň doufám, že se obdobné projekty podaří v budoucnu prosadit rychleji, byť tomu v létě schválená podoba nového stavebního zákona prozatím nenasvědčuje,“ komentuje Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x