Praha vyhlásí architektonickou soutěž na stadion v Ďolíčku

1. srpen 2022  Redakce   Praha  890 zobrazení  489 slov

Rada hlavního města odsouhlasila přípravu zadání architektonické soutěže na rekonstrukci a dostavbu stadionu Ďolíček ve Vršovicích. Soutěž vyhlásí po projednání zadávacích podmínek radou města Pražská developerská společnost, příspěvková organizace města Prahy.

Ilustrační snímek - stadion Bohemians Praha 1905 ve Vršovicích, zvaný Ďolíček. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - stadion Bohemians Praha 1905 ve Vršovicích, zvaný Ďolíček. Foto MEDIASHOW

Jejím výsledkem bude projekt etatizovaných stavebních úprav a dostavby stadionu Bohemians včetně možnosti výstavby polyfunkčního budovy při ulici Vršovická v jižní části stadionu.

Reklama

„Stadion je městský majetek a je nesmysl situaci dlouhodobě neřešit a nechat jej chátrat. Město nebude na financování stačit samo, je třeba investice etapizovat a hledat partnery. I na to ale potřebujeme mít připravený projekt a vědět, v jakých číslech se pohybujeme,“ uvedl Petr Hlaváček, první náměstek primátora.

„Fotbalový klub je naším partnerem, se kterým hodláme dlouhodobě spolupracovat. Máme příležitost zlepšit celou lokalitu v okolí stadionu. Město tu vybuduje nájemní bydlení, v plánu je i multifunkční sportovní hala u sportovního gymnázia v Přípotoční ulici. Revitalizací projde okolí Botiče, aby zde vznikla příjemná rekreační zóna,“ dodal Petr Hlaváček.

Pražská developerská společnost už zpracovala analýzu, která se zabývá možnými formami nastavení provozu a správy stadionu. Z analýzy vyplynul jako nejvhodnější provoz prostřednictvím k tomu účelu zřízené nebo pověřené městské organizace, která by areál v tomto smyslu měla na starost.

Po rekonstrukci tedy v místě bude stát moderní dobře vybavené sportovní zařízení, jehož provoz navíc bude zajišťovat městská společnost.

„Cílem není jen samotná rekonstrukce stadionu, ale i související výstavba polyfunkčního objektu v rámci tribuny a revitalizace lokality tak, aby Ďolíček žil nejen během fotbalových utkání a abychom našli ekonomickou rovnováhu provozu objektu,” připomněl radní hl. m. Prahy Jan Chabr.

U Ďolíčku je zvažována i možnost výstavby polyfunkčního objektu na jižní straně stadionu při ulici Vršovická, která by mohla sloužit jako další zdroj příjmů pro stadion a celý areál. V závislosti na tom, jaká varianta bude v budoucnu vybrána, by se mohly náklady na rekonstrukci a případnou dostavbu pohybovat v rozmezí 225 až 790 milionů korun.

Hlavní město Praha odkoupilo areál stadionu Ďolíček v roce 2016 a městskou částí Praha 10 uzavřelo memorandum o spolupráci. Jeho dodatek nastavil podmínky pro další rozvoj celé lokality – pozemku pro bytový dům, pozemků stadionu Bohemians – Ďolíček, pozemků jižně pod ulicí Vršovická, které jsou vhodné pro vybudování sportovní haly a shodě na nutnosti společně s těmito záměry řešit související veřejné prostory a plochy navazující na koryto Botiče.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x