Praha zahajuje projekt na podporu nadaných dětí

27. únor 2021  Redakce   Praha  905 zobrazení  396 slov

Hlavní město Praha ve spolupráci s Pražským inovačním institutem spouští nový projekt na podporu nadaných dětí.

Učebna - ilustrační snímekUčebna - ilustrační snímek

Na základě tzv. inkluzivní koncepce Prahy, kterou pražské zastupitelstvo schválilo loni na podzim, začal institut napříč pražskými školami sbírat data o současném stavu podpory nadaných dětí i o nástrojích pro podporu talentů ve školách.

Reklama

„Praha je největším zřizovatelem škol v Česku a zároveň se jedná o region s nejvyšší koncentrací výzkumných a výzkumně-vzdělávacích kapacit,“ říká pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

„Právě proto bychom se měli co nejvíce snažit podporovat rozvoj každého dítěte a nacházet talenty napříč všemi obory, od čistě vědeckých až po kreativní a umělecké. Praha nemá nerostné ani průmyslové bohatství, naším nejcennějším exportním artiklem musí být naše dovednosti,”dodává  Šimral.

Rozvoj aktivit k podpoře mimořádně nadaných a talentovaných dětí (MiND) koordinuje Pražský inovační institut v rámci svého tříletého projektu Prague Smart Accelerator, který funguje od poloviny roku 2020.

A nadaným dětem je věnován i projekt Implementace Krajského akčního plánu vzdělávání II, který institut spustí v září tohoto roku. Po sběru dat o současné formě podpory talentu a nadání vznikne v pražských školách komunita pedagogů GET (gifted education teachers).

Hlavní město následně v rámci tohoto projektu finančně podpoří úvazky specializovaných učitelů, kteří se budou věnovat primárně nadaným dětem, a to ve spolupráci s pedagogicko-psychologickými poradnami a školními psychology. Ve střednědobém horizontu tato opatření přispějí k tomu, aby si žáci vybírali i volitelné předměty ve školách s co největším zacílením na jejich přirozený talent.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x