Praha zrekonstruuje rodinné domy na Zbraslavi

29. srpen 2022  Redakce   Praha  1254 zobrazení  162 slov

Radní hl. m. Prahy schválili návrh na rekonstrukci šesti rodinných domů na Zbraslavi pro potřeby dočasného nouzového ubytování ukrajinských válečných uprchlíků. Do budoucna je plánu, že budou domy sloužit pro ubytování Pražanů.

Ilustrační snímek z Prahy - Zbraslavi. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - Zbraslavi. Foto MEDIASHOW

Praha vyčlení na rekonstrukci 22 milionů korun, zároveň však požádá o dotaci v rámci programu ministerstva pro místní rozvoj „Ukrajina - rozšíření ubytovacích kapacit“.

Reklama


„Dáváme dlouhodobě nevyužívaným nemovitostem nový život. Chceme využít příležitosti získat část prostředků na rekonstrukce z dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj a poskytnout v opravených rodinných domech bydlení nejprve uprchlíkům a následně Pražanům,“ shrnuje pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Záměr byl projednán s vedením městské části Praha-Zbraslav a dalšími dotčenými institucemi. Rekonstruované objekty budou tedy sloužit pro sekundární ubytování válečných uprchlíků z Ukrajiny podle pravidel výzvy. Do budoucna je v plánu byty používat jako nájemní bydlení pro Pražany.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.82 hvězdiček / Hodnoceno: 17x