Pražská rada rozhodne o vzniku pracovní skupiny k okružní lince metra O

24. únor 2022  Redakce   Praha  941 zobrazení  329 slov

Na koncepční poradě Rady hl. m. Prahy představil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr plán pokračování příprav metra O – páté okružní linky pražského metra.

Ilustrační snímek z Prahy - stanice metra Stodůlky. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - stanice metra Stodůlky. Foto MEDIASHOW

Radní by měli v horizontu příštích dvou týdnů rozhodnout o vytvoření pracovní skupiny. Pokud se tak stane, připraví skupina zadání pro studii proveditelnosti.

Reklama

Výstupem z pravidelné týdenní koncepční porady Rady hl. m. Prahy a z následných jednání je shoda na dalším postupu příprav metra O. Rada hlavního města tak do dvou týdnů rozhodne o vzniku nové pracovní skupiny. V případě schválení bude jejím úkolem připravit zadání pro studii proveditelnosti.

„„V první řadě je důležité udělat studii dopravních toků v Praze při zohlednění a zapracování dlouhodobě plánovaného rozvoje města a následný rozvoj optimálního dopravního řešení. Tato studie by se neměla věnovat pouze území hlavního města Prahy, ale brát v potaz i celý metropolitní region a jejich vzájemnou provázanost,“ prohlásil předseda Výboru pro dopravu Zastupitelstva hl. m. Prahy Pavel Richter.

Samotná pracovní skupina by měla být složena z odborníků na dopravu, územní rozvoj, ze sociologů, sociálních geografů, architektů, ekonomů i ze zástupců městských společností, jako je ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy nebo Institut plánování a rozvoje Prahy.

Hlavní město osloví i Správu železnic kvůli koordinaci a propojení s plánovanými vysokorychlostními tratěmi a městským železničním tunelem, který je momentálně prověřován v rámci studie proveditelnosti Železničního uzlu Praha.

Do zadání pro studii proveditelnosti bude důležité promítnout různé pohledy, jako je například kvalita života ve městě, dopravní obslužnost rozvojových území, dostupnost bydlení, další rozvoj města, urbanismus nebo životní prostředí.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x