Pražská záchranka přešla při předávání pacientů v nemocnicích do jiného režimu

18. únor 2021  Redakce   Praha  437 zobrazení  267 slov

Posádky Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS HMP) přešly při předávání pacientů v nemocnicích do tzv. distributivního režimu. Opatření zajišťuje rovnoměrnější transporty pacientů do pražských nemocnic a urychlení jejich příjmu do zdravotnických zařízení na území metropole.

Z Prahy. Foto MediaShow.czZ Prahy. Foto MediaShow.cz

V posledních dnech jsme počtem výjezdů překročili horní hranici našeho dlouhodobého průměru, zvyšuje se tak i zatížení nemocnic. Abychom všem našim pacientům zajistili jako doposud veškerou potřebnou péči a urychlili jejich přijetí do nemocnice, zavedli jsme toto opatření, které uleví některým zahlceným příjmům ve zdravotnických zařízeních, “ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Reklama

Distributivní režim znamená především rovnoměrnější systém transportu pacientů v neakutním stavu do nemocnic, kdy posádky s těmito pacienty směřují do zdravotnických zařízení, která by měla mít podle Národního dispečinku lůžkové péče aktuálně volné kapacity.

Díky distributivnímu režimu bude v nemocnicích i nadále zajištěna jak nezměněná kvalita, tak rozsah zdravotní péče. Všichni nemocní, kteří budou potřebovat hospitalizaci, budou hospitalizováni. Opatření se týká pouze příjmů, “ vysvětluje Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x