Pražská záchranka přešla při předávání pacientů v nemocnicích do jiného režimu

18. únor 2021  Redakce   Praha  949 zobrazení  267 slov

Posádky Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZS HMP) přešly při předávání pacientů v nemocnicích do tzv. distributivního režimu. Opatření zajišťuje rovnoměrnější transporty pacientů do pražských nemocnic a urychlení jejich příjmu do zdravotnických zařízení na území metropole.

Z Prahy. Foto MediaShow.czZ Prahy. Foto MediaShow.cz

V posledních dnech jsme počtem výjezdů překročili horní hranici našeho dlouhodobého průměru, zvyšuje se tak i zatížení nemocnic. Abychom všem našim pacientům zajistili jako doposud veškerou potřebnou péči a urychlili jejich přijetí do nemocnice, zavedli jsme toto opatření, které uleví některým zahlceným příjmům ve zdravotnických zařízeních,“ říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

Reklama

Distributivní režim znamená především rovnoměrnější systém transportu pacientů v neakutním stavu do nemocnic, kdy posádky s těmito pacienty směřují do zdravotnických zařízení, která by měla mít podle Národního dispečinku lůžkové péče aktuálně volné kapacity.

Díky distributivnímu režimu bude v nemocnicích i nadále zajištěna jak nezměněná kvalita, tak rozsah zdravotní péče. Všichni nemocní, kteří budou potřebovat hospitalizaci, budou hospitalizováni. Opatření se týká pouze příjmů,“ vysvětluje Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x