Pražské náplavky se chystají na novou sezonu 

12. leden 2022  Redakce   Praha  1134 zobrazení  558 slov

Programově bohatou sezónu 2022 připravuje hlavní město na oblíbených pražských náplavkách na obou březích Vltavy.

Pražská náplavka u Vltavy. Foto MEDIASHOWPražská náplavka u Vltavy. Foto MEDIASHOW

Předchozí dvě sezóny sice citelně zasáhly protiepidemické restrikce, přesto se revitalizované náplavky staly jedním z přirozených společenských center metropole. Zároveň však pokračuje proces zklidňování a další kultivace celého prostoru.

Reklama

„V minulém období se nám podařilo ukončit zásadní část revitalizace obou břehů pražských náplavek. Otevřeli jsme například pro veřejnost Čapadlo Hollar, propojili oba břehy přívozem Šemík, v komunitní kobce č. 17 jsme zahájili sérii autorských čtení Knihy v kobce a také jsme koncem roku zrušili všechna prodejní místa mimo břehovou hranu," vypočítává radní pro oblast financí a majetku Jan Chabr.

"Prodejci tedy nebudou překážet mezi Pražany a turisty na frekventovaných místech. Hlavním cílem do dalšího období je dále pokračovat v nastavené strategii, tedy náplavky propojené, klidnější, bezpečnější a kulturnější. Díky výsledkům výzkumu veřejného mínění, který jsme si nechali zpracovat, je tato změna znát a více než dvě třetiny návštěvníků ji vítají,“ dodává Jan Chabr.

V loňském roce se i přes nejrůznější omezení podařilo uspořádat festival ARENA bratří Formanů či podzimní Festivaly otevřených dílen ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Náplavky také loni získaly svou turistickou známku. Letošní sezóna by měla být o poznání bohatší.

„Otevřené dílny i divadelní festival ARENA plánujeme i v nové sezóně. Dále chystáme dvě velké akce pro děti.  Jednou z nich je akce na oslavu Dne dětí, pod pracovním názvem Náplavka dětem, na které, jak doufáme, budeme spolupracovat s Prahou 2 a Prahou 5," vysvětluje kurátor pražských náplavek Petr Hozman.

"Předcházet tomu bude květnový festival Ratolestfest, který s dětským programem obsadí obě nábřeží. Nebudou chybět tradiční Food festy na Hořejším nábřeží každou druhou sobotu v sezóně a každou sobotu Farmářské trhy na Rašínově nábřeží a řada dalších akcí – vedle těch tradičních, jakými bude už 109. ročník závodu Pražských Primátorek, připravujeme například dvě výstavy ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy nebo i site specific projekt s Prague Biennale,“ tvrdí Petr Hozman.

A dodává: „Ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy pro návštěvníky chystáme také několik dalších, menších i větších překvapení. Většina lodí a kobek na obou nábřežích chystá také svoje vlastní kulturní akce. Jejich program je k dispozici na webu prazskenaplavky.cz, a to včetně nové interaktivní mapy.  Sezóna 2022 tak bude skutečně rozmanitá a lidé se mají opravdu na co těšit.“


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x