Tramvajová smyčka Dlabačov v hlavním městě ožije

16. červen 2021  Redakce   Praha  899 zobrazení  624 slov

Metropole společně s Kreativní Prahou hledá nájemce pro část tramvajové smyčky Dlabačov za účelem společensko-kulturního využití.

Dlabačov. Foto MHM PrahyDlabačov. Foto MHM Prahy

Smyčka se nachází nedaleko strahovského stadionu na křižovatce ulic Bělohorská a Vaníčkova. Součástí pronájmu je také vyřazená tramvajová souprava. Uzávěrka přihlášek je do 30. června tohoto roku.

Reklama

Hlavní město v zastoupení Kreativní Praha z.ú. vypsalo výběrové řízení na pronájem části tramvajové smyčky Dlabačov v Praze 6, která bude v následujících letech sloužit pro komorní společenské a kulturní akce. Tramvajová smyčka z roku 1948 byla postavena pro přesuny velkého množství účastníků a návštěvníků všesokolských sletů a spartakiád.

„Mnohá prostranství ve veřejném prostou už neslouží svému účelu, to ale není důvod, aby nemohla sloužit lidem. Jsem ráda, že se nám se všemi dotčenými subjekty podařilo najít řešení a ve spolupráci s Kreativní Prahou brzy nabídneme lidem z Malovanky nebo Pohořelce místo, kam mohou přijít třeba s dětmi na divadlo nebo si jen tak posedět,“ řekla radní hl. m. Prahy pro oblast kultury Hana Třeštíková.

Tramvajová smyčka Dlabačov je v majetku Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) stejně jako tramvaj, která bude součástí pronájmu a v níž bude možné zřídit zázemí pro občerstvení.

Na druhé koleji bude v letních měsících v rámci programu V Praze jako doma začínat a končit také turistická historická tramvajová linka 42, která bude návštěvníky Prahy na principu hop-on, hop-off vozit po památkách a za kulturnímu akcemi.

Maximální doba nájmu je stanovena na 5 let a dalších 5 let s opcí. Celkový prostor k pronájmu má 51 m2. Součástí nabídky je také v jednom z pilířů umístěné sociální zařízení, které bude třeba zrekonstruovat.

Díky spolupráci dvou městských společností - Dopravního podniku hl. m. Prahy a Kreativní Prahy - bylo možné nastavit podmínky výběrového řízení tak, aby rozhodujícím kritériem byla v první řadě kvalita záměru na využití prostoru a až poté cena a reference.

Záměr na pronájem části smyčky už od začátku června město komunikuje s místními aktéry a zájemci se mohou hlásit do řízení od dnešního dne až do 30. června 2021. Začátkem července by pak měl být znám budoucí nájemce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x