Trojská lávka v Praze opět stojí. Nová stavba má být bezpečnější než původní

27. říjen 2020  Redakce   Praha  428 zobrazení  206 slov

Po skoro třech letech mohou opět chodit lidé po Trojské lávce v Praze spojující Císařský ostrov s Trojou. Lávka je delší, širší a vyšší než původní, kterí se zřítila v prosinci 2017.

Trojská lávka při výstavbě. Foto: Magistrát hlavního města PrahyTrojská lávka při výstavbě. Foto: Magistrát hlavního města Prahy

Nová lávka je vyšší i širší a podle magistrátu i lépe kontrolovatelná. Je 256 metrů dlouhá a čtyři metry široká, takže se po ní dá nejen chodit, ale i jezdit na bruslích či na kole. V případě nutnosti po ní projede i záchranná služba.

Reklama

V zábradlí je zabudováno světlo a je možné jej v případě povodní sklopit. Životnost konstrukce je podle magistrátu minimálně 100 let.

Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) je nová stavba bezpečnější než původní. „Na rozdíl od té původní je konstrukce navržená tak, aby nekorodovala, a každý detail byl snadno kontrolovatelný, což byl problém té minulé,."

Před spuštěním se na lávce uskutečnily zatěžovací zkoušky, při kterých na ni najíždělo deset avií a multikár o celkové hmotnosti téměř 35 tun.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x