Voliči mohou v Praze hlasovat z auta na pěti stanovištích

1. říjen 2021  Redakce   Praha  1203 zobrazení  704 slov

Magistrát hl. m. Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem. K dispozici bude celkem pět drive-in volebních stanovišť po celém městě, která budou fungovat už ve středu 6. října 2021.

Ilustrační snímek Praha 14 - Černý Most. Foto: MEDIASHOWIlustrační snímek Praha 14 - Černý Most. Foto: MEDIASHOW

Následně bude také možnost hlasovat přímo z domova do zvláštní přenosné volební schránky a odevzdat svůj hlas budou mít příležitost také osoby v pobytových zařízeních v případě, že budou uzavřena kvůli šíření onemocnění covid-19.

Reklama

Hlavní město je připraveno na blížící se sněmovní volby. Hlasovat se letos bude nejen standardním způsobem, ale na základě přijatého zákona o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2021 a o změně některých zákonů se mohou zapojit do voleb i osoby s nařízenou karanténou nebo izolací z důvodu onemocnění covid-19.

Hlasování u drive-in volebního stanovištěV první řadě vznikne v hlavním městě pro tyto voliče celkem pět drive-in volebních stanovišť. Umístěna budou na P+R parkovišti Braník, na P+R parkovišti Kotlářka, na parkovišti Letná, na parkovišti Letňany a na P+R parkovišti Skalka 1.

Tento typ hlasování se uskuteční ve středu 6. října 2021 od 8:00 do 17:00 hodin a je umožněn pouze z motorového vozidla. Stanoviště jsou určena pro voliče v karanténě či izolaci z důvodu onemocnění covid-19, kteří mají trvalý pobyt na území městské části, pro kterou je dané volební stanoviště zřízeno, případně jim byl vydán voličský průkaz. Na příjezdových komunikacích k volebnímu stanovišti budou pro snazší orientaci umístěny informativní směrové dopravní značky.

Jednotlivé lokality byly zvoleny tak, aby byly rovnoměrně rozmístěny po celé metropoli. Stanoviště se nacházejí na parkovacích plochách, kde je umožněn plynulý vjezd a výjezd vozidel. Vzhledem k tomu, že se jedná o místa ve vlastnictví hlavního města, Praha bude financovat pouze vybavení, ochranné prostředky a zajištění provozu jednotlivých stanovišť.

Standardní způsob hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek a sobotu 8. a 9. října 2021. Praha je rozdělena celkem do 1 118 volebních okrsků, kde bude působit stejný počet okrskových volebních komisí. Počet jejich členů je vždy nejméně pět, u volebních okrsků do 300 voličů může být komise jen čtyřčlenná.

Jednotlivá drive-in volební stanoviště jsou pro obyvatele Prahy rozdělena podle městských částí:

Volební stanoviště na P+R parkovišti Braník

Volební stanoviště je zřízeno pro městské části: Praha 4, Praha 11, Praha 12, Praha – Křeslice, Praha – Kunratice, Praha – Libuš, Praha – Šeberov, Praha – Újezd.

Volební stanoviště na P+R parkovišti Kotlářka

Volební stanoviště je zřízeno pro městské části: Praha 5, Praha 13, Praha 16, Praha – Lipence, Praha – Lochkov, Praha – Slivenec, Praha – Řeporyje, Praha – Zbraslav, Praha – Velká Chuchle, Praha – Zličín.

Volební stanoviště na parkovišti Letná

Volební stanoviště je zřízeno pro městské části: Praha 1, Praha 2, Praha 6, Praha 7, Praha 17, Praha – Lysolaje, Praha – Nebušice, Praha – Přední Kopanina, Praha – Suchdol.

Volební stanoviště na parkovišti Letňany

Volební stanoviště je zřízeno pro městské části: Praha 8, Praha 9, Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha – Běchovice, Praha – Březiněves, Praha – Čakovice, Praha – Dolní Chabry, Praha – Dolní Počernice, Praha – Ďáblice, Praha – Klánovice, Praha – Satalice, Praha – Troja, Praha – Vinoř.

Volební stanoviště na P+R parkovišti Skalka I

Volební stanoviště je zřízeno pro městské části: Praha 3, Praha 10, Praha 15, Praha 22, Praha – Benice, Praha – Dolní Měcholupy, Praha – Dubeč, Praha – Koloděje, Praha – Kolovraty, Praha – Královice, Praha – Nedvězí, Praha – Petrovice, Praha – Štěrboholy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.22 hvězdiček / Hodnoceno: 9x