Vsetín se důstojně rozloučil s hokejovou legendou Romanem Čechmánkem

17. listopad 2023  Josef Pešout  Premium  407 zobrazení  546 slov

Hokejový Vsetín se velmi důstojně rozloučil s českou hokejovou legendou, brankářem Romanem Čechmánkem. Olympijský vítěz z Nagana, trojnásobný mistr světa a pětinásobný extraligový šampion právě v dresu vsetínského klubu zesnul ve dvaapadesáti letech. Fanoušci a široká hokejová veřejnost mu vzdali hold při prvoligovém zápase Vsetína se Sokolovem.

Zimní stadion na Lapači ve Vsetíně uctil památku zesnulé hokejové legendy Romana Čechmánka (polovina listopadu 2023). Foto MEDIASHOWZimní stadion na Lapači ve Vsetíně uctil památku zesnulé hokejové legendy Romana Čechmánka (polovina listopadu 2023). Foto MEDIASHOW

U pietního místa před hlavním vstupem do zimního stadionu uctily zapálením svíčky a položením květin Čechmánkovu památku stovky lidí, v hledišti se pak sešlo přes tři a půl tisícovky diváků.

Reklama

To byla vyšší návštěva, než bývá obvyklé při „běžných“ utkáních. V polovině listopadu se ale uskutečnil výjimečný duel, který provázely emotivní momenty.

O tom, jak výraznou hokejovou osobností byl pro Vsetín Roman Čechmánek, jsme se přesvědčili přímo na zimním stadionu Na Lapači i v jeho okolí. Spousta lidí měla na sobě historické vsetínské dresy z tehdejší doby z konce devadesátých let, kdy Vsetín dominoval českému klubovému hokeji.

Sportovní ředitel VHK Vsetín Radim Tesařík patřil k nejbližším Čechmánkovým spoluhráčům a záleželo mu na tom, aby pocta vsetínské legendě měla důstojné vyznění. A to se určitě podařilo.

„To, co se stalo, nás zdrtilo. Hokej děláme srdíčkem a se stejným přístupem jsme pojali na stadionu rozloučení s naším brankářem. Sami se ozvali mnozí bývalí hráči Vsetína, kteří hráli s Romanem, že přijedou. Takže vůbec nebylo těžké sem někdejší vsetínské hvězdy, kterých bylo mnoho, dostat na tento zápas, věnovaný památce legendárnímu brankáři,“ líčil Radim Tesařík pro MEDIASHOW.cz a současně při tom vyřizoval nezbytné organizační věci spojené s touto smutnou událostí.

Jedním z bývalých Čechmánkových spoluhráčů ze zlaté vsetínské éry byl i někdejší útočník Zbyněk Mařák.

„S Romanem Čechmánkem jsem prožil v hokeji spoustu let. Dokonce jsme při výjezdech Vsetína spali na jednom pokoji. Měli jsme k sobě blízko, i proto, že jsme byli stejný ročník narození,“ prozradil Zbyněk Mařák rovněž v rozhovoru pro MEDIASHOW.cz.

„Nedokáži pořádně uvěřit, že s námi už není. Nikdy nezapomenu na postup do extraligy se Vsetínem. A hned v roli nováčka jsme v sezoně 1994/1995 získali první titul. Asi po dvanácti kolech jsme byli třetí od konce, ale nakonec druzí po základní části a vyhráli jsme finále proti Zlínu. V té době už Čechmánek zářil a z postu brankáře dotáhl Vsetín k dalším čtyřem triumfům v extralize,“ vykládal Zbyněk Mařák a lesky se mu oči.

SOUVISEJÍCÍ: Zlatá vsetínská éra? Obrovská soudržnost, vzpomíná Zbyněk Mařák

Pieta před stadionem
Pieta před stadionem
Pieta před stadionem
Pieta před stadionem


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.27 hvězdiček / Hodnoceno: 15x