Aplikace Pardubice v mobilu nabízí další novinky

20. červenec 2021  Redakce   Regiony  1123 zobrazení  283 slov

Na občany, kteří využívají čerstvě spuštěnou mobilní aplikaci Pardubice v mobilu, čeká několik novinek.

Z Pardubic, centrum. Foto MediashowZ Pardubic, centrum. Foto Mediashow

Jednou z nich je například mapa kriminality, která se „schovává“ pod dlaždicí Mapy, a doplněno v aplikaci bylo také hlášení městského rozhlasu.

Reklama

„Snažíme se občanům prostřednictvím aplikace poskytnout maximum informací, které by jim mohly být nějakým způsobem užitečné. Mapa kriminality by mohla být právě jednou z nich, jelikož díky ní občané zjistí, kde dochází k přestupkové a trestné činnosti, případně k jakému porušení zákona došlo a jak byl přestupek či trestný čin řešen,“ popisuje jednu z inovací městské mobilní aplikace náměstek primátora Petr Kvaš.

Občané budou mít k dispozici nejvýznamnější události, které Městská policie Pardubice řešila za posledních 24 hodin, poté jsou tyto informace aktualizovány," informuje Kváš.

Jednotlivé události jsou v aplikaci zobrazeny samozřejmě bez osobních údajů, je zde zmíněn typ události, tedy zda se jedná o trestný čin přestupek či ostatní, dále je zde uveden způsob řešení, jako například předání události Policii České republiky nebo vypsání blokové pokuty, a nechybí zde ani datum, čas a místo události," dodává Kvaš.

Spolu s mapou kriminality v aplikaci přibyla také možnost zobrazit si hlášení městského rozhlasu, které je umístěno v sekci Úřad. Obyvatelé navíc mohou využít možnosti notifikace, která je upozorní na nově zveřejněné hlášení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x