Autobusovou dopravu v Pardubickém kraji bude zajišťovat pět dopravců

8. únor 2021  Redakce   Regiony  843 zobrazení  445 slov

Na jednání Rady Pardubického kraje byl na základě doporučení hodnotící komise potvrzen výběr autobusových dopravců pro zbývající čtyři oblasti v kraji.

Silnice - zimní krajina.Silnice - zimní krajina.

 

Reklama
Výběr v prvních čtyřech oblastech potvrdili krajští radní již dříve. O dopravní obslužnost v osmi regionech by se mělo od 12. prosince 2021 starat celkem pět dopravců.
„V případě oblastí Poličsko, Chrudimsko, Přeloučsko a Holicko je výběr pestřejší, jelikož každá z oblastí bude obsluhována jiným autobusovým dopravcem,“  řekl náměstek Michal Kortyš s tím, že pokud vše půjde podle plánů, měli by podle nových smluv dopravci jezdit od 12. prosince.
„Pro cestujícího se samozřejmě nebude jednat o žádné komplikace, protože i nadále platí, že všechny společnosti jsou zařazené do integrovaného dopravního systému IREDO. Naopak jsem přesvědčený, že dopravci budou chtít zlepšovat své služby i nad rámec povinností, které jim smlouva ukládá. Pozitivem pro kraj a jeho rozpočet jsou předložené ceny za ujetý kilometr, které se pohybují od 33,3 korun po 37,6 korun za kilometr. To je výrazně méně, než v rámci stávajícího provizoria,“ dodal náměstek.

 

Výběr v prvních čtyřech oblastech potvrdili krajští radní již dříve. O dopravní obslužnost v osmi regionech by se mělo od 12. prosince 2021 starat celkem pět dopravců.

„V případě oblastí Poličsko, Chrudimsko, Přeloučsko a Holicko je výběr pestřejší, jelikož každá z oblastí bude obsluhována jiným autobusovým dopravcem,“ řekl náměstek Michal Kortyš.

„Pro cestujícího se samozřejmě nebude jednat o žádné komplikace, protože i nadále platí, že všechny společnosti jsou zařazené do integrovaného dopravního systému IREDO," uvedl náměstek.

"Naopak jsem přesvědčený, že dopravci budou chtít zlepšovat své služby i nad rámec povinností, které jim smlouva ukládá. Pozitivem pro kraj a jeho rozpočet jsou předložené ceny za ujetý kilometr, které se pohybují od 33,3 korun po 37,6 korun za kilometr. To je výrazně méně, než v rámci stávajícího provizoria,“ dodal Kortyš.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x