Bobři v Berouně poničili vzrostlé topoly, strážníci místo uzavřeli

10. leden 2022  Redakce   Regiony  1292 zobrazení  220 slov

Na berounském ostrově úplně ve špičce za tenisovými kurty a dálničním mostem došlo k poškození kmenů vzrostlých topolů. Nejedná se o vandalismus, ale o okus bobry, kteří si v zimě hledají potravu. Prostor již městská policie uzavřela páskou se zákazem vstupu, dodržování bude každý den kontrolovat. Uvedl to v tiskové zprávě web města Berouna.

Ilustrační snímek - Berounka v Berouně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - Berounka v Berouně. Foto MEDIASHOW

Stromy by při silnějším větru mohly spadnout a zranit například pejskaře, kteří do těchto míst chodí své psy venčit. V některých případech může bobr i zaútočit na člověka, pokud se cítí ohrožený.

Reklama

Možná opatření město konzultovalo s ochránci přírody, kteří doporučili stromy nekácet. Bobři by se v tomto případě zaměřili na další zdravé stromy.

Do těchto míst město ve spolupráci s AVE nechalo navést také větve stromů vzhledem k tomu, že potravu bobrů tvoří mimo jiné právě zelené větvičky, rádi si pochutnávají i na lýku.

CHKO Český kras populace bobrů na vodních tocích v okolí Berouna mapuje včetně bobřích hradů, které si tito zavalití hlodavci s hustou srstí a dlouhým plochým ocasem staví ve vodě jako své příbytky.

Bobr je přísně chráněným živočichem a v přírodě nemá přirozeného nepřítele. Bobři se na berounský ostrov dostali pravděpodobně korytem Litavky z Červeného potoka, kde byl u Zdic bobří příbytek také zaznamenán.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x