Česká Lípa bude hledat novou firmu na údržbu zeleně

10. únor 2022  Redakce   Regiony  817 zobrazení  438 slov

Spoustu práce má každý rok odborná firma s údržbou zeleně v České Lípě v Libereckém kraji. V rámci svých možností však činí maximum, aby město bylo upravené, tráva posekaná včas, keře i stromy ostříhané a záhony hrály všemi barvami. Uvádí to v tiskové zprávě web města.

Ilustrační snímek z České Lípy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z České Lípy. Foto MEDIASHOW

Současnému dodavateli služeb však končí 31.7.2022 rámcová smlouva, město Česká Lípa tak bude hledat dodavatele nového.V současnosti se o zeleň ve městě stará firma TV Facility Group a.s., která má s městem uzavřenou čtyřletou rámcovou smlouvu na služby v maximální hodnotě 59,6 mil. Kč.

Reklama

Město chce s novým dodavatelem uzavřít od 1.8.2022 novou rámcovou smlouvu na další čtyři roky, přepokládaná cena za služby je vyčíslena na 68 mil. Kč. Město však zaplatí pouze za ty služby, které si skutečně objedná, konečná zaplacená suma se tak může lišit. V letošním roce má město Česká Lípa na údržbu zeleně vyčleněnou částku 16 mil. Kč.

„Údržba zeleně je oblast správy města, které si občané velmi všímají a často se kvůli tomu na nás obracejí. Doufáme, že se nám podaří uzavřít smlouvu s kvalitní firmou, se kterou navážeme na to, co se nám nyní daří a další péči ještě vylepšíme,“ uvedl místostarosta České Lípy Martin Brož.

Firma se bude starat o široké spektrum činností. K jejich základním povinnostem bude patřit zajištění seče, kácení stromů, zastřihávání keřů, pletí, zakládání nový květinových záhonů a péče o ně, výsadba keřů, stromů a sběr listí.

Česká Lípa je z pohledu údržby zeleně rozdělena na tři oblasti. První oblast zahrnuje sídliště Slovanka, Střelnice, Sever, Lada, Újezd, ulice Mikovcova, Havlíčkova, centrum města, kruhové objezdy a Městský park. Druhou oblast pak tvoří část města za silnicí II/262 (směr Sosnová a Zahrádky) a přidružené obce, třetí sídliště Špičák, křížový park, park 28. října, starý Újezd a ulice Purkyňova a U Nemocnice.

„Klademe velké nároky také na odbornou kvalifikaci, a to především pro oblast první, kam patří historické centrum města a Městský park. Jedná se o památkovou zónu s největším množstvím květinových záhonů a další výzdoby. Chceme proto, aby se o tuto oblast staral člověk se zahradnickým vzděláním a praxí nejméně pět let,“ doplnila českolipská starostka Jitka Volfová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 12x