Česká Lípa investuje do oprav komunikací

1. duben 2022  Redakce   Regiony  1368 zobrazení  398 slov

Dvacet milionů korun, tedy o 2,5 mil. Kč více než v roce 2021 má Česká Lípa v letošním rozpočtu připraveno na kompletní opravy komunikací ve městě.

Ilustrační snímek z České Lípy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z České Lípy. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí v tiskové zprávě web města Česká Lípa, v rámci položky je pamatováno nejen na opravy komunikací, a to včetně oprav technologií SILKOT, ale také na obnovu dopravního značení nebo údržbu cyklostezek.

Reklama

Díky příznivým klimatickým podmínkám již nyní v České Lípě probíhají první opravy chodníků.Při větších opravách komunikací a chodníků město postupuje podle stanoveného plánu, které odsouhlasuje vedení města.

„Při tvorbě tohoto plánu vycházíme nejen ze stupně poškození a míry opotřebení vozovek a chodníků, ale přihlížíme také k podnětům občanů. Závěry si děláme také díky vlastním kontrolám, které průběžně probíhají. Tvoříme si tak určitý zásobník oprav, ze kterého potom sestavujeme návrh plánu oprav komunikací. Pro první pololetí letošního roku máme v plánu schváleno celkem třináct větších oprav. Menší opravy do plánu neuvádíme, ale i na ně máme vyčleněné finanční prostředky,“ uvedl místostarosta České Lípy Jaroslav Turnhöfer.

Již nyní ve městě probíhá oprava chodníku v ulici Roháče z Dubé a také oprava chodníku ve Svárovské ulici, a to v úseku od křižovatky s ulici U Katovny k mostu estakády silnice I/9. Svárovskou ulici pak čeká v letošním roce nejvíce oprav.

Kromě právě probíhající opravy chodníku se plánuje ještě doplnění povrchu chodníku v místě, kde již zcela chybí, oprava chodníku před MŠ Pastelka, a především stavba přechodu pro chodce naproti pobočce České pošty.

Další velké opravy chodníku město plánuje v Okružní ulici, a to v úseku od prodejny potravin směrem k tzv. Projekťáku. Chodník bude město opravovat také v Brněnské nebo v Sokolské ulici (v úseku od chodníku u vjezdu na parkoviště u OD Banco do nové úpravy z loňského roku).


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 15x