Česká Lípa vymění označníky na zastávkách MHD

24. červen 2022  Redakce   Regiony  965 zobrazení  268 slov

Takřka 160 zastávek MHD v České Lípě bude mít nejpozději do konce roku 2023 nové označníky, tj. stojany, které hlásí, že se na místě nachází zastávka, je zde uvedeno její jméno, čísla linek autobusů, které zde staví a jsou zde vylepené jízdní řády. Uvedl to web města Česká Lípa v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z autobusové dopravy v České Lípě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z autobusové dopravy v České Lípě. Foto MEDIASHOW

Vzhled označníků na českolipských zastávkách MHD se tak sjednotí, nové označníky navíc vystřídají ty stávající, kdy některé z nich již nejsou v dobrém stavu.Označníky budou mít podobu dvojnožné červené konstrukce zapuštěné v chodníku či zeleni.

Reklama

Na vrchu bude tabulka s označením autobusu, pod ní pak budou vylepené jízdní řády. Zakázku na výrobu označníků získala firma Luboš Jindra – LUBMAR ta cenu 1,5 mil. Kč. Polovina označníků bude vyměněna ještě v letošním roce, další půlka pak bude vyměněna do konce roku 2023.

"Firma LUBMAR nám označníky vyrobí, instalovat k zastávkám je ale již budeme muset sami, respektive firma, která se ve městě bude starat o opravy komunikací a chodníků. Označníky by měly být vyrobené do konce letních prázdnin, poté začneme s jejich postupnou instalací," uvedl českolipský místostarosta Jaroslav Turnhöfer.

"Těší mě, že vzhled označníků sjednotíme, navíc se jedná o bytelné, dvojnožné konstrukce jasně červené barvy, které nikdo nepřehlédne a cestujícím tak pomohou s orientací. Postupně se snažíme obnovovat také samotné autobusové zastávky, nové označníky jsou tak dalším krokem ke kultivaci prostředí, ve kterém lidé čekají na autobus,“ dodal českolipský místostarosta Jaroslav Turnhöfer.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.78 hvězdiček / Hodnoceno: 9x