České Budějovice chystají rozsvícení vánočního stromu

22. listopad 2022  Redakce   Regiony  530 zobrazení  1142 slov

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Českých Budějovicích se všichni mohou těšit už v sobotu 26. listopadu v 16.30 hodin. Uvedl to web města České Budějovice v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Českých Budějovic - z části náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Českých Budějovic - z části náměstí. Foto MEDIASHOW

 

Reklama
„Ta atmosféra na náměstí bývá jedinečná. Připadá mi, že přítomní na chviličku zatají dech a když se strom rozsvítí, pustí hlasité emoce ven a užasnou. To se samozřejmě týká hlavně dětí. Je to radostná podívaná,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová, která bude hojně navštěvované akci přihlížet společně s biskupem českobudějovické diecéze  Mons. Vlastimilem  Kročilem.
Další velmi očekávanou událostí je přílet anděla. „Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covidu přichází velmi příznivá zpráva. Pondělní podvečer 5. prosince v 17.45 hodin opět přiletí obdivovaný anděl. Přípravy na jeho cestu z Černé věže právě vrcholí. Vítat ho bude křesťanská píseň Ave Maria v podání zpěvačky Zuzany Benešové a dětského pěveckého sboru Jitřenka. Andělská řeč s poselstvím Českým Budějovicím bude mít tentokrát novou podobu,“ prozrazuje primátorka s tím, že se letos bude znovu opakovat zdobení vánočních stromečků dětmi z mateřských škol na radničním nádvoří, kde se chystají také tradiční řemeslné trhy s hudbou a divadlem.
V pátek 9. prosince kolem 15.30 hodin projde městem Zvonkový průvod. Výchozím místem bude Piaristické náměstí, odtud povede přes Sokolský ostrov, Radniční ulicí na náměstí Přemysla Otakara II., kde od 17.00 hodin začnou Vránkovy koledy.
Své kouzlo mají i Vánoce na starém městě a staročeská ulička v Panské. Zájemci se tam mohou vydat v neděli 18. prosince. Lákadlem je samozřejmě i živý betlém. Divadelní  představení vychází z křesťanské tradice. Betlémský příběh pro celé rodiny bude odvyprávěn na náměstí Přemysla Otakara II. ve středu 21. prosince od 17.00 hodin.
Stránka byla upravena uživatelem Renáta Kollarczyková, 21. 11. 2022.
Kontaktní adresa
Magistrát města České Budějovice
nám. Přemysla Otakara II. 1/1
370 92 České Budějovice
ID datové schránky: kjgb4yx
Tel: +420 386 801 111
E-mail: posta@c-budejovice.cz(link sends e-mail)
Telefonní seznam magistrátu
Přístupnost webu
Zůstaňte s námi v kontaktu
Nechte si zasílat pravidelné novinky o aktuálních událostech na e-mail.
Sledujte nás
Budete tak okamžitě informováni o zajímavých novinkách, akcích a aktuálních událostech.
https://www.fa

 

Ta atmosféra na náměstí bývá jedinečná. Připadá mi, že přítomní na chviličku zatají dech a když se strom rozsvítí, pustí hlasité emoce ven a užasnou. To se samozřejmě týká hlavně dětí. Je to radostná podívaná,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová, která bude hojně navštěvované akci přihlížet společně s biskupem českobudějovické diecéze  Mons. Vlastimilem  Kročilem.

Další velmi očekávanou událostí je přílet anděla.

„Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covidu přichází velmi příznivá zpráva. Pondělní podvečer 5. prosince v 17.45 hodin opět přiletí obdivovaný anděl. Přípravy na jeho cestu z Černé věže právě vrcholí. Vítat ho bude křesťanská píseň Ave Maria v podání zpěvačky Zuzany Benešové a dětského pěveckého sboru Jitřenka. Andělská řeč s poselstvím Českým Budějovicím bude mít tentokrát novou podobu,“ prozrazuje primátorka s tím, že se letos bude znovu opakovat zdobení vánočních stromečků dětmi z mateřských škol na radničním nádvoří, kde se chystají také tradiční řemeslné trhy s hudbou a divadlem.

V pátek 9. prosince kolem 15.30 hodin projde městem Zvonkový průvod. Výchozím místem bude Piaristické náměstí, odtud povede přes Sokolský ostrov, Radniční ulicí na náměstí Přemysla Otakara II., kde od 17.00 hodin začnou Vránkovy koledy. Své kouzlo mají i Vánoce na starém městě a staročeská ulička v Panské.

Zájemci se tam mohou vydat v neděli 18. prosince. Lákadlem je samozřejmě i živý betlém. Divadelní  představení vychází z křesťanské tradice. Betlémský příběh pro celé rodiny bude odvyprávěn na náměstí Přemysla Otakara II. ve středu 21. prosince od 17.00 hodin.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x