České Budějovice rozkvetly do krásy

19. červenec 2022  Redakce   Regiony  873 zobrazení  289 slov

Nejen mosty, Sokolský ostrov a náměstí v Českých Budějovicích hýří barvami stovky letniček ve své plné kráse. Surfinie, netýkavky, muškáty, jiřiny, voskovce, svíčkovce, voděnky, kaly a mnohé další budou zkrášlovat prostředí až do podzimu.

Ilustrační snímek z Českých Budějovic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Českých Budějovic. Foto MEDIASHOW

Přes 70 závěsných nádob a 60 květináčů jsou vítanou ozdobou náměstí Přemysla Otakara II., Krajinské ulice, Sokolského ostrova, mostů v centru a dalších míst. Uvedl to v tiskové zprávě web města Českých Budějovic.

Reklama

„V posledních letech se snažíme stále rozšiřovat místa s květinovou trvalkovou výzdobou na záhonech na Mariánském a Senovážném náměstí, kruhových objezdech v Mladém a v květináčích prakticky po celých Budějovicích. Spolupracujeme se společností Městské zahradnictví Strakonice, která se stará o výsadbu a zajišťuje pravidelnou péči odborníka. O zálivku se pak stará firma FCC České Budějovice. Naštěstí jsme letos zatím nezaznamenali žádné větší škody vandalů,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Kromě města květinami zkrášluje budějovické prostředí také mnoho obyvatel, kterým je určena tradiční soutěž o atraktivní finanční odměny s názvem Rozkvetlé město.

Lidé mohou do poloviny srpna posílat fotografie svých rozkvetlých oken, balkónů, předzahrádek, ale i veřejných či městských prostranství, které zvelebují. K fotografii přidají adresu a kontaktní údaje na e-mail rozkvetlemesto@c-budejovice.cz(link sends e-mail). Přihlásit se je možné také přes vytištěnou přihlášku, která je k dispozici v městském informačním centru na radnici nebo je ke stažení na webových stránkách města.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x