Českobudějovický park umožní přístup k vodě

13. srpen 2022  Redakce   Regiony  635 zobrazení  272 slov

Staveniště v parku Dukelská v Českých Budějovicích bylo předáno a neprodleně byly zahájeny stavební práce. A co už se stačilo udělat? O tom informuje web města Českých Budějovic v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Českých Budějovic - u řeky Malše. Foto MEDIASHOW.Ilustrační snímek z Českých Budějovic - u řeky Malše. Foto MEDIASHOW.

„Postupně se odstraňuje mobiliář, zábradlí a ostatní vybavení v prostoru stavby. Téměř dokončeny jsou zemní práce na odtěžení stávajícího břehu, odstraněno je jeho kamenné opevnění i původní chodník. Dokončena je přípojka vodovodu a kanalizace pro komerční místo a pro pítko. Až stavební práce skončí, začnou se sázet stromy a keře,“ uvedl k aktuálnímu stavu náměstek primátora Ivo Moravec.

Reklama

Vybudování náplavky v úrovni hladiny řeky Malše nabídne chodcům kratší a pohodlnější trasu podél řeky. Povrch náplavky je navržen z recyklovaného rigolového kamene z původního zpevnění říčního břehu. Náplavka je ve dvou úrovních a po celé délce umožní posezení na prefabrikované lavici lemující nábřeží.

Dojde tím ke zpřístupnění řeky v úseku mezi mosty Kosmonautů a Krumlovský, což prostor zatraktivní. Společná stezka pro cyklisty a chodce bude napojena v severní a jižní části parku na stezku stávající, ve střední části dojde k napojení na stávající cyklostezku v ulici Alešova. Součástí parku bude také dětské hřiště s prolézačkami a tobogánem.

„Zatím vše běží podle harmonogramu, takže předpokládaný termín otevření začátkem února 2023 by měl být dodržen,“ dodává náměstek Ivo Moravec.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x