Český Těšín má nový sportovní areál u gymnázia

30. září 2021  Redakce   Regiony  982 zobrazení  417 slov

Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně má nový venkovní sportovní areál. Sloužit bude pro výuku tělocviku, pro činnost školního sportovního klubu, odpoledne jej může využívat také veřejnost.

Foto Moravskoslezský krajFoto Moravskoslezský kraj

Úprava venkovního areálu včetně zpevněných ploch vyšla na 16 milionů korun, které s milionovým příspěvkem gymnázia uhradil Moravskoslezský kraj.

Reklama

„Před dvěma lety jsme zprovoznili novostavbu moderní tělocvičny propojené spojovacím krčkem s budovou školy. Na tento šedesátimilionový projekt následně navázaly úpravy okolí tělocvičny," uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že tělocvična i venkovní areál může po předchozí rezervaci využívat také veřejnost.

"Nově tu tak vznikla venkovní sportoviště, workoutové hřiště s cvičebními prvky, součástí projektu byly i nové chodníky, pojízdné plochy i parkovací místa. Gymnázium tak má perfektní zázemí pro sportovní aktivity svých studentů nejen během hodin tělocviku, ale i pro školní sportovní klub,“ dodal  Folwarczny.

Úpravy venkovního areálu byly rozděleny do dvou etap.

„První etapa prací, která spočívala ve vybudování sportovních ploch, přišla na 7,1 milionu korun. V další etapě v areálu byly za 8 a půl milionu upraveny zpevněné plochy. Mimo rozsah předpokládaných prací byla opravena dešťová kanalizace včetně takzvaného lapolu, tedy čističe dešťové vody pod upravovanými plochami,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a doplnil, že celkové náklady dosáhly téměř 16 milionů korun, které s milionovým příspěvkem z investičního fondu školy uhradil jako zřizovatel gymnázia Moravskoslezský kraj.

„Z nového sportoviště mám velkou radost. Věřím, že obě velká hřiště, prostor s košem na streetball i workout a 11 nových posilovacích strojů budou bohatě využívané. Pozitivní ohlasy máme i na předloni zprovozněnou tělocvičnu, ve které se sportuje denně až do pozdního večera. Hodiny tělocviku totiž odpoledne střídají tréninky našeho sportovního klubu a následně veřejnost,“ řekl ředitel Gymnázia Josefa Božka Tomáš Hudec a dodal, že zájemci o sportování v hale i ve venkovním areálu si musí sportoviště předem rezervovat prostřednictvím rezervačního systému.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x