Cesta z krize – v Jihomoravském kraji chtějí do konce srpna naočkovat 70 % obyvatel

24. únor 2021  Redakce   Regiony  941 zobrazení  531 slov

Radní Jihomoravského kraje schválili důležitý dokument Strategie očkování, který podrobně představuje vývoj očkování v následujících měsících.

Ilustrační snímek.Ilustrační snímek.

Vyplývá z něj, že požadovanou 70 procentní většinu jihomoravské populace nad 15 let budou schopní zdravotníci naočkovat do konce prázdnin, pokud nedojde k zásadní změně v počtu distribuovaných vakcín.

Reklama

Jsme schopní naočkovat až 18 tisíc lidí za den. A to nepočítáme ještě firmy, soukromý sektor a neziskovky, které se v průběhu zapojí taky,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Strategii vypracoval a představil krajský koordinátor pro očkování Lukáš Homola. V dokumentu uvádí i přesné počty vakcín v jednotlivých měsících, vychází z informací o plánovaných dodávkách. A počítá i s případnými krátkodobějšími výpadky v distribuci.

Náš cíl je velmi reálný. Pokud přijdou vakcíny, se kterými teď počítáme, tak se to dá stihnout. Strategie počítá se 4 pilíři – nemocnicemi a mobilními týmy, velkokapacitními centry, praktickými lékaři a soukromým a neziskovým sektorem,“ představil strategii doktor Homola.

Velkokapacitní očkovací centra se otevřou ve Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Blansku a Kyjově (ve Vyškově se zatím bude očkovat v prostorách nemocnice), a to od 1. března. Ve stejný čas se konečně do očkování zapojí i praktičtí lékaři a dál se bude očkovat i v nemocnicích a v největším očkovacím centru v kraji – na Brněnském Výstavišti.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.69 hvězdiček / Hodnoceno: 16x