Cheb se zaměří na údržbu významných městských památek

8. leden 2023  Redakce   Regiony  333 zobrazení  494 slov

Údržba a opravy významných chebských památek je jednou z priorit stávajícího vedení města Chebu. Vzhledem k napjatému rozpočtu však musí ustoupit některé plánované ambiciózní projekty, mezi které patří i přestavba františkánského špýcharu s názvem Chebské kreativní centrum.

Ilustrační snímek z Chebu - část náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Chebu - část náměstí. Foto MEDIASHOW

Reklama
Jak uvedl web města Chebu, o přestavbě tohoto objektu a současně i revitalizaci přilehlého vnitrobloku Hradební se jedná již řadu let. S vypracovanou studii úprav, která reaguje na potřeby občanů v této lokalitě žijících, byla veřejnost seznámena již v roce 2018. Dle tohoto projektového záměru bude vnitroblok upraven tak, aby vzniklo potřebné množství parkovacích míst a rovněž byla zachována požadovaná zeleň.
Vzhledem k dobré kondici vnitřních prostor špýcharu, kde jsou téměř netknuté původní historické krovy, dojde pouze k dílčím opravám a vybudování sociálního zázemí pro veřejnost.
Objekt tak bude plnohodnotně splňovat potřeby stávající expozice modelů krovů, které městu věnoval tesařský mistr Josef Hauer z německého Parksteinu. Celá vstupní plocha před špýcharem bude opravena v rámci adaptace vnitrobloku a běžnému návštěvníkovi bude umožněna prohlídka vzácných krovů bez zbytečných úprav, které objekt nepotřebuje.
Z těchto důvodů rada města rozhodla o odstoupení od projektu Chebské kreativní centrum.

Jak uvedl web města Chebu, o přestavbě tohoto objektu a současně i revitalizaci přilehlého vnitrobloku Hradební se jedná již řadu let. S vypracovanou studii úprav, která reaguje na potřeby občanů v této lokalitě žijících, byla veřejnost seznámena již v roce 2018.

Dle tohoto projektového záměru bude vnitroblok upraven tak, aby vzniklo potřebné množství parkovacích míst a rovněž byla zachována požadovaná zeleň. Vzhledem k dobré kondici vnitřních prostor špýcharu, kde jsou téměř netknuté původní historické krovy, dojde pouze k dílčím opravám a vybudování sociálního zázemí pro veřejnost.

Objekt tak bude plnohodnotně splňovat potřeby stávající expozice modelů krovů, které městu věnoval tesařský mistr Josef Hauer z německého Parksteinu.

Celá vstupní plocha před špýcharem bude opravena v rámci adaptace vnitrobloku a běžnému návštěvníkovi bude umožněna prohlídka vzácných krovů bez zbytečných úprav, které objekt nepotřebuje. Z těchto důvodů rada města rozhodla o odstoupení od projektu Chebské kreativní centrum.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil