Cyklotrasa propojí Svitavy s Blanskem

29. srpen 2022  Redakce   Regiony  775 zobrazení  217 slov

  Cyklotrasa č. 24 „Svitava“ v současné době vede z České Třebové do obce Stvolová. Plánované vedení přes Letovice do Blanska, kde dojde k napojení na evropskou dálkovou trasu EUROVELO 9, se dočká svého pokračování.

Ilzstrační snímek - z náměstí ve Svitavách. Foto MEDIASHOWIlzstrační snímek - z náměstí ve Svitavách. Foto MEDIASHOW

„Územím Pardubického kraje vede cyklotrasa podél řeky Svitavy v délce přibližně 50 kilometrů, v terénu je vyznačena a jejím marketingovým koordinátorem je město Svitavy, konkrétně Turistické informační centrum Svitavy,“ uvedl krajský radní pro cestovní ruch a sport Alexandr Krejčíř.

Reklama

Jedním z problematických míst je úsek mezi Letovicemi a Skrchovem na území Jihomoravského kraje, který brání bezpečnému průjezdu cyklistů. Tato situace by se mohla už brzy změnit díky plánované nové asfaltové komunikaci.

Na nejbližším jednání zastupitelstev obou krajů by mělo dojít ke schválení a uzavření memoranda mezi kraji o bližší spolupráci v oblasti cyklodopravy. Po realizaci zmíněného úseku může být celá cyklotrasa vyznačena i na území Jihomoravského kraje, čímž dojde k propojení celé dálkové trasy.

„Nad rámec této spolupráce letos Pardubický kraj poskytl dotaci na umístění sčítače k této cyklotrase, díky čemuž získáme ucelené informace o intenzitě využívání trasy v oblasti Svitav, konkrétně v katastru obce Lačnov,“ dodal radní Krejčíř.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x